قتل ده ها نظامی در ننگرهار، قندوز، هرات و سرپل
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۵    ۱۳۹۷/۳/۲۰ کد خبر: 151822 منبع: پرینت

ننگرهار:
مقامات ولایت ننگرهار ناوقت شنبه شب گفتند که شش نفر به شمول چهار غیر نظامی در دو حملۀ جداگانه در آن ولایت کشته و ۱۸ نفر دیگر زخمی شدند.
عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به صدای امریکا گفت که حوالی ساعت هفت شام شنبه در اثر انفجار ماین تعبیه شده در یک دوکان واقع در ولسوالی کوت آن ولایت چهار غیر نظامی به شمول دو کودک کشته و ۱۶ غیر نظامی دیگر، زخمی شدند.
داکتران موظف در شفاخانه مرکزی جلال آباد می گویند که ۱۱ تن از مجروحین آن رویداد به شفاخانه مرکزی انتقال یافته که وضعیت بعضی از آنان وخیم می باشد.

حمله بر پولیس
عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت که مردان مسلح ناشناس شام روز شنبه دو پولیس را کشتند و دو پولیس دیگر را زخمی کردند.
او می گوید این رویداد شام شنبه در ناحیه ششم شهر جلال آباد زمانی به وقوع پیوست که پولیس برای افطار آمادگی می گرفت و مردان مسلح ناشناس بالای آنان مرمی شلیک کردند.
در ماه های اخیر، ولایت ننگرهار به خصوص شهر جلال آباد، مرکز آن ولایت، چندین بار مورد حملات هدفمند گروه دولت اسلامی یا داعش قرار گرفته است، که در نتیجۀ آن ده ها نظامی و غیر نظامی کشته و زخمی شدند.
این درگیری فقط چند ساعت پس از آن نشر شد که گروه طالبان با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که در سه روز عید فطر، بر نیرو های افغانستان حمله نخواهد کرد.

تلفات در هرات:
در هرات، گروه طالبان ۱۷ سرباز اردوی ملی را در درگیری در منطقۀ عزیز آباد ولسوالی زاول آن ولایت کشتند.
جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، با تایید این خبر می گوید که بیش از ۱۵۰ تن از طالبان مسلح با یکجا شدن از ولایت فراه و ولسوالی شیندند، یک حمله گروهی را بر پسته های امنیتی سربازان اردو آن منطقه انجام داده اند.
سخنگوی والی هرات می گوید به دنبال این درگیری که چندین ساعت دوام کرد، نیروهای کمکی به منطقه اعزام شد و در درگیری متقابل، هشت تن از افراد طالبان کشته و ۱۳ تن دیگرشان زخمی شده اند.

تلفات در قندوز:
در همین حال، امام الدین رحمانی، سخنگوی قوماندان امنیۀ ولایت قندوز، گفته است که در حملۀ صبحگاهی طالبان بر پوسته های پولیس محلی و خیزش های مرددمی واقع در ولسوالی ذال آن ولایت، ۲۴ پولیس محلی واعضای خیزش مردمی و ۲۳ جنگجوی طالبان کشته شدند.

درگیری در سرپل:
سه پوسته امنیتی پولیس نظم عامه در ولایت سرپل از سوی طالبان مسلح به آتش کشیده شد
محمد نور رحمانی رییس شورای ولایتی سرپل به رادیو آزادی گفت، طالبان مسلح حملات تهاجمی‌شان را بالای پوسته‌های امنیتی پولیس نظم عامه انجام دادند که این نبرد بین پولیس نظم عامه و طالبان مسلح از ساعت ۱۱ شب تا حوالی ساعت ۴ صبح ادامه داشت.
در این درگیری ۷ سرباز پولیس نظم عامه کشته شده ۱۲ تن زخمی و چند سرباز دیگر اسیر طالبان شده‌اند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قندوز
هرات
ننگرهار
نظرات بینندگان:

>>>   دل عنتی خوش که به برداران خود خدمت میکند غنی یک روز مثل ملا پل خشتی که چند سال نماز داد کسی نفهمید غنی هم مثل او است .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است