چین از آتش بس موقت در افغانستان استقبال کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۲    ۱۳۹۷/۳/۲۱ کد خبر: 151853 منبع: پرینت

اشرف غنی رییس جمهور افغانستان و شی جینگ پینگ رییس جمهور چین با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار رییس جمهور چین گفت که ما باید تلاش ورزیم تا روابط دوجانبه میان دو کشور تقویت مزید یابد، گسترش همکاری با افغانستان به منظور تأمین صلح و ثبات در این کشور برای ما یک اصل اساسی محسوب می‌شود.
رییس جمهور مردم چین، از تلاش‌های رییس جمهور غنی در راستای تأمین صلح و ثبات و پیشرفت اقتصادی ستایش کرد و از پیشنهاد صلح وی و آتش بس موقت حمایت نمود. وی گفت: اینکه طالبان از آتش بس موقت استقبال کردند، برای افغانستان و منطقه یک خبر خوش است.

در مقابل، اشرف غنی رییس جمهور افغانستان گفت که ما به هدف صلح نزدیک هستیم، اما همکاری کشورهای دوست، ما را به این هدف نزدیک تر می سازد.
رییس جمهور غنی از تلاش های رییس جمهور مردم چین که در ملاقات های خود با رئیس جمهور ایالات متحده امریکا و صدراعظم هند در مورد افغانستان خواستار همکاری میان این دوکشور شده بود، قدردانی کرد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چین
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   بوکوحرام بیاای مردمه بخور
از دیگر گپ های یون صاحب که بگذریم سه گپ‌اش خیلی جالب و درخور تامل است.
- انتخابات افغانستان باید بر اساس عرف و عنعنات عیار شود. مثلن،‌ اگر یک دختر یا زن خودش نمی‌تواند بیایید برادش یا پدرش حق داشته باشد به جای او رای بدهد.
- عقبه جبهه ما را طالب گرفته است. ما اونجا رفته نمی‌توانیم. یکبار طالب صلح کند باز ببینم که چه کسی به اینها (اقوام غیر افغان) تذکره می‌دهد. اینها باید کولاب و تهران بروند.
- اینها (اقوام غیر افغان) اوقدر غیرت هم ندارند یک چند مظاهره کردند و چند بمب که میان شان روان کردیم دیگر غیرت و جراات مظاهره را هم ندارند.
والصلح الخیر

>>>   به این کشورها حیران هستیم! اتش بس اعلان شده ازسوی غنی چه معنی دارد بدون انهم دولت کابل اتش بسی دایمی با طالب دارد برای عسکر معاش نمی دهد ومهمات نمی رساند وغذا وطعام نمی دهد این به ان معنیست که طالب وداعش را نزنید وبالای ان فیر نکید هرچه طالب که مزدور های ابرومند تراند فقط سه روز عید را وانهم بقول خودشان تنها با داخلی ها اتش بس اعلان کرده اند درین امر چه چیز تازه است که روس وناتو وچین و...ازان استقبال مینمایند در همین اتش بس هم برای دولت کابل ابروی نداشته را ریختاندن وبرای طالب حیثیت خیالی ومزعوم را کسب کردن است وبس
انجنیر داود والی بلخ


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است