وزیر خارجه آلمان: ترامپ اعتماد را از بین برده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۱    ۱۳۹۷/۳/۲۱ کد خبر: 151855 منبع: پرینت

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، از اقدام اخیر ترامپ در خودداری از امضای بیانیه پایانی نشست گروه ۷، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش رویترز، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، روز یکشنبه گفت تصمیم دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، برای خودداری از امضای بیانیه پایانی نشست گروه 7 کشور از طریق پیام‌های توییتری، اعتمادها را از میان برده است و کشورهای اروپایی باید در این مسئله، به یکدیگر نزدیکتر شوند.

هایکو ماس درباره تصمیم ترامپ درباره بیانیه پایانی نشست گروه 7 در کانادا گفت: «در حقیقت، این مسئله غافلگیرکننده نبود. ما این اقدام را در توافق آب و هوایی پاریس و توافق هسته‌ای ایران نیز مشاهده کرده بودیم».

وزیر خارجه آلمان در توییتی خطاب به ترامپ نوشت: شما می‌توانید تنها در چند ثانیه با 280 حرف در پیام‌های توییتری، اعتمادی عمیق و باروکردنی را به سرعت از بین ببرید. این اقدام همبستگی اروپا را بیشتر و دفاع از منافع‌اش را حتی تهاجمی‌تر می‌کند. «اروپای متحد» پاسخی به «اول آمریکا» است. وی همچنین تأکید کرد بازسازی این اعتماد، نیازمند زمانی طولانی خواهد بود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   بعد از این که ترامپ از توافق ایران خارج شد و نیز تعرفه بالای اتحادیه اروپا وضع نمود. بین اتحادیه اروپا و امریکا شکاف عمیقی بوجود آمد و باعث شد که امریکا از نزدیک ترین متحدان خود دور شود. در حقیقت این نشان دهنده این است که کشور های قدرتمند جهان بالای ایران رقابت دارند و نمیخواهند که تجارت با ایران را از دست دهند. ایران یک کشور غنی و دارای موقعیت استراتژیک بوده که به همین سبب باعث تیره شدن روابط بین امریکا و کشور های غربی دیگر شده است.
مبارز


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است