دیدار رییس ستاد ارتش پاکستان با رییس اجرایی
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۶    ۱۳۹۷/۳/۲۳ کد خبر: 151911 منبع: پرینت

داکتر عبدالله رییس اجرایی عصر روز گذشته با جنرال قمرجاوید باجوه رییس ستاد ارتش پاکستان و هیات همراه در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این نشست آقای باجوه تاکید نمود که صلح و ثبات در پاکستان در گرو صلح و ثبات در افغانستان است و کشورش روی اجرایی ساختن «برنامه عمل افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی» در همکاری با حکومت افغانستان به صورت جدی کار می‌کند.

باجوه در ادامه‌ی صحبت‌های خود تاکید کرد که پاکستان به حاکمیت ملی افغانستان احترا می‌گذارد و آماده است با استفاده از تمام وسایل سیاسی٬‌ نظامی و اقتصادی برای مبارزه با دهشت‌افگنی و وادارساختن طالبان و دیگر گروه‌های مسلح برای مذاکره و صلح استفاده نماید.

آقای باجوه همچنان در صحبت‌های خود علاوه نمود که تکرار سیاست‌های اشتباه‌‌آمیز گذشته به نفع هردو کشور نیست و با در نظرداشت مشترکات دینی-تاریخی فرصت آن رسیده تا با یک روی‌کرد نو به قضایا برخورد نماییم.

رییس اجرایی کشور تشریف‌آوری آقای باجوه و هیات همراه وی را به افغانستان خیرمقدم گفت و از همکاری‌های دو طرف در ماه‌های اخیر استقبال کرد.
رییس اجرایی ابراز امیدواری نمود که اجرایی ساختن «برنامه عمل افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی» بتواند زمینه را برای برداشتن گام‌های عملی در مبارزه با دهشت‌افگنی و اعتماد سازی میان دو کشور فراهم سازد و از تعهد طرف افغانستان در عملی‌ساختن برنامه اطمینان داد.
رییس اجرایی همچنان تاکید نمود که ثبات منطقه‌ای بستگی به صلح و ثبات در افغانستان دارد.
رییس اجرایی همچنان علاوه کرد که باید از فرصت‌های ایجاد شده برای صلح و ثبات استفاده نماییم.

رییس اجرایی در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت که افغانستان میان دهشت‌افگنان فرق قایل نیست و دهشت‌افگن خوب و بد اصلا وجودندارد. رییس اجراییه با اشاره به آتش بس اعلان شده از سوی حکومت با طالبان گفت که به رغم اعلان حکومت حملات از سوی طالبان علیه قوای مسلح ادامه دارد٬‌ و حکومت آماده است با حفظ منافع افغانستان به تلاش‌های صلح ادامه دهد.
رییس اجراییه همچنان در صحبت‌های خود بر کاهش خشونت تاکید نمود و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو طرف زمینه مناسب را برای کاهش خشونت فراهم سازد.

رییس اجرایی همچنان تاکید کرد که ادامه سیاست‌های اشتباه گذشته به نفع دو کشور نیست و باید با همکاری مشترک و تغییر سیاست تاریخ منطقه به شکل مثبت رقم زنیم.
رییس اجرایی در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت که ما نیازمند ارسال پیام واضح و روشن به طالبان و دیگر تروریست‌ها هستیم که خشونت و استفاده از دهش‌افگنی راه حل نیست.

هردو طرف همچنان از تلاش‌های صلح به رهبری و مالکیت افغانستان حمایت کردند و طرف پاکستان وعده سپرد که به صورت همه جانبه با حکومت افغانستان در سایه‌ی «برنامه عمل افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی» همکاری نماید.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
عبدالله
نظرات بینندگان:

>>>   Zahir Ariaie
زمان آن رسيده است تا تاجيكان پشتو زبان در جنوب در استان هاى نورستان، كنر، پكتيا، ننگرهار، هلمند ، لغمان، وردك، زابل ، غزنى و قندهار كه به مرور زمان در طول تاريخ به دلايل مختلف تغير زبان داده اند ويا در شناسنامه هاى شان سهواً ، يا اجباراً تغير هويت داده شده اند عرض اندام نموده و نمايندگان خود را در پارلمان مطرح كنند و براى منظور نياز است نخست در قالب جرگه ها و انجمن هاى قومى پارسى زبان جنوب خود را مطرح ساخته و نماينده معرفى نمايند. همچنان جمعيت اسلامى ميتواند محور خوبى براى انسجام شان و تسريع اين پروسه باشد!

>>>   نظر به وعده های قبلی که پاکستانی ها خلاف وعده های شان عمل کردند بر علاوه از تمویل وتجهیز و فرستادن انها به افغانستان و انداخت هزاران فیرموزایل از جانب نظامیان پاکستان بخاک افغانستان خلاف وعده و پیمان بستنهای شان که در گذشته انجام داده اندبا این تعهدات بر جنبه های عملی ان مردم افغانستان باورند نیستند و تا زمانی که عملن از عملی سازی وعده های شان ثابت نسازند مردم ما بی وعده های عوام فریبان نظامیان پاکستان اعتبار و اعتماد ندارند واعتماد نمیکنند هر زمانی که پاکستانی ها کار عملی را بر طبق وعده های شان نشان دادند در انصورت مردم ما باور مند بگفته های پاکستانی ها بخصوص نظامیان انکشور خواهند گردیدند در غیر ان ...

>>>   از شانزده سال بدینطرف نیرو های امریکایی و ناتو کوشش دارند که در افغانستان تروریزم را از بین ببرند،اما موفق نشدند.
از شانزده سال بدینسو دولت افغانستان کوشش میکند که با طالبان مذاکره و آشتی کنند،اما موفق نشدند.
از شانزده سال بدینسو دولت پاکستان کوشش میکند که طالبان را به میز مذاکره بکشند.اما موفق نشدند.
از شانزده سال بدینسو نیرو های افغان کوشش میکنند که تلفات ندهند و با تلفات شان کم شود،موفق نشدند.
از شانزده سال بدینسو نیرو های امنیتی کوشش میکنند که جلو حملات انتحاری را بگیرند.اما موفق نشدند.
بالاخره از شانزده سال بدینسو مردم افغانستان کوشش میکنند که در حملات انتحاری کشته و زخمی نشوند.اما موفق نشدند.
بالاخره دیشب استخاره کردم و از خدا پرسیدم که آیا اینها در کار خود ناموفق اند و با اراده خودت برای صلح در افغانستان نرفته است؟
او در جواب گفت:
چیزی گندم تر است و چیزی آسیاب کند.
یک تعداد آنها دروغ میگویند و بخاطر دروغ آنها،من نیز اراده تأمین صلح در افغانستان را ندارم.
آنهایی که دروغ میگویند و مردم را بازی میدهند،به جزای شان خواهند رسید و آنهایی که بازی خوردند،حق و حقوق شان اعاده خواهد شد.
از او پرسیدم که چطور حق و حقوق فریب خوردگان و قربانی ها اعاده خواهد شد؟
او در جواب گفت:
به جزیات نرو که حالا مراهم پیش مردم دروغگو نکشی.

>>>   هههه ....های که بنام طالب پاکستان تربیه کرده آست حال با گرفتن پول های گذاف میخواهن طالب را گوسفند قربانی درست کرده حلال کنن به دست امریکای ها
احمد از کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است