افزایش 82 میلیون دالری دارایی دختر و داماد ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۷    ۱۳۹۷/۳/۲۳ کد خبر: 151917 منبع: پرینت

در پی انتشار ارقامی از درآمدهای دختر و داماد دونالد ترامپ که نشان می دهد درسال اول ریاست جمهوری وی بیش از 82 میلیون درآمد داشته اند، خانواده ترامپ به استفاده از مقام ریاست جمهوری در راستای تامین منافع شخصی متهم شدند.

تارنمای خبری بی بی سی نوشت: رسانه های آمریکا افشا کردند که ایوانکا دختر ترامپ و جرد کوشنر دامادش در نخستین سال خدمت خود به عنوان مشاوران ارشد رئیس جمهوری آمریکا، از راه تجارت 82 میلیون دالر درآمد داشته اند.
به عبارتی دیگر، ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر پس از ورود به کاخ سفید نیز به سرمایه گذاری های سنگین و تجارت در حوزه املاک ادامه داده اند.

سرمایه های جانبی که به جیب این مشاوران ارشد کاخ سفید رفته، شبهاتی را در مورد احتمال تعارض منافع به وجود آورده است و به این ترتیب خانواده ترامپ به استفاده از مقام ریاست جمهوری برای منافع شخصی متهم شده اند.

تعارض منافع (Conflict of interest) یا «رانت میز» به حالت و وضعیتی اطلاق می‌شود که شخص یا اشخاصی از یک طرف در مقام و مسوؤلیت مورد اعتماد دیگران قرار می‌گیرند و از طرف دیگر خود دارای منافع شخصی یا گروهی مجزا و در تقابل و تعارض با مسؤولیت مورد نظر هستند. به بیان دیگر، فرد به‌صورت ناخواسته و در حالت بی‌طرفی در شرایطی قرار ‌گیرد که میان منافع شخصی و حرفه‌ای او تضاد ایجاد شود.

به نوشته بی بی سی، این زوج به منظور پیوستن به تیم ریاست جمهوری دونالد ترامپ از تمام پست های خود در شرکت های مختلف دست کشیدند اما کوشنر و همسرش سهام خود را به ترتیب در حوزه املاک و خط تولید پوشاک و اکسسوری حفظ کردند.
بنابر گزارش ها، ایوانکا ترامپ در نخستین سال فعالیت دولتی خود 3.9 میلیون دالر از سرمایه گذاری در هتل بین المللی ترامپ و بیش از 5 میلیون دالر از برند شخصی خود درآمد داشته است.

به گزارش این رسانه انگلیسی، دختر رییس جمهوری آمریکا همچنین 2 میلیون دالر از موسسه ترامپ و 289 هزار دالر از کتاب خود با عنوان زنان شاغل درآمد داشت و همسرش بیش از 5 میلیون دالر از یک مجتمع مسکونی در نیوجرسی آمریکا درآمد داشته است. اینها بخش هایی از درآمدهای افشا شده این دو نفر است.

از سوی دیگر به نوشته واشنگتن پست، درآمد کوشنر در بخش املاک خانوادگی به حدود 70 میلیون دالر هم می رسد.
براساس نوشته این رسانه آمریکایی، دارایی های کوشنر و ایوانکا ترامپ درسال 2017 (97-1396) به ترتیب بین 179 میلیون تا 735 میلیون دالر و 55.3 میلیون تا 75.6 میلیون دالر بوده است.
این ارقام اواخر روز دوشنبه در غیاب ترامپ که برای دیدار با کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی واشنگتن را به مقصد سنگاپور ترک کرده بود، از سوی کاخ سفید منتشر شد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دختر ترامپ
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است