آمریکا در 19 پایگاه در سوریه تروریست آموزش می دهد
 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۳۱    ۱۳۹۷/۴/۱ کد خبر: 152138 منبع: پرینت

یک کارشناس روس از مرکز دولتی مطالعات نظامی و سیاسی مسکو از فعالیت 19 پایگاه آمریکایی در سوریه برای آموزش افراد و گروههای تروریستی خبر داده است.

'ولادیمیر کوزین' در اظهاراتی که روز جمعه در رسانه های عراقی منتشر شده است همچنین فاش کرده است که پایگاه های نوزده گانه آمریکا برای آموزش تروریست ها و افراد مسلح از طریق 22 پایگاه دیگر آمریکا در خارج از سوریه تامین سلاح و سایر مایحتاج می شود.

وی گفت آمریکایی ها از بیرون سوریه سلاح، مهمات، سوخت، مواد غذایی و سایر مایحتاج آموزش تروریست ها را به داخل این کشور می آورند و میان پایگاه ها توزیع می کنند.
کوزین از مهمترین پایگاه های آمریکایی در داخل خاک سوریه که به آموزش تروریست ها می پردازد را پایگاه التنف در جنوب سوریه ذکر کرد.

به گفته این کارشناس روس، آمریکایی ها بدون کسب موافقت دولت سوریه و بر خلاف توافق های انجام شده، آسمان این منطقه را به قطر 50 کیلومتر منطقه بسته پروازی کرده اند تا فعالیت هایشان در این پایگاه پوشیده بماند.
وی هدف از آموزش و تربیت تروریست ها و افراد مسلح در سوریه از سوی آمریکا را تلاش برای حفظ میزان اثرگذاری واشنگتن بر تحولات سیاسی و نظامی در این کشور دانست.

درهمین حال برخی ناظران مسایل سیاسی و امنیتی عراق ، در پی حمله هوایی یکشنبه شب به یک مقر نیروهای الحشد الشعبی در خط مرزی عراق و سوریه - که به همراه سایر نیروهای نظامی عراق مامور تامین مرزهاست- آن را اقدامی آمریکایی اسراییلی با هدف بازکردن مجدد راه برای تردد تروریست های داعشی دانستند.

آنها تاکید کردند با اعلام پایان نظامی داعش در عراق و استقرار نیروهای عراقی در سراسر مرز این کشور با سوریه، خط ارتباطی تروریست ها با پایگاه های آمریکا قطع شده است و آنها با این حمله می خواستند این مسیر دوباره باز شود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است