تعرفه‌های گمرکی جدید اروپا برای کالاهای آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۷    ۱۳۹۷/۴/۲ کد خبر: 152146 منبع: پرینت

اتحادیه اروپا در واکنش به تعرفه‌های گمرکی وضع شده از سوی دولت ترامپ مالیات بیشتری برای واردات برخی از کالاهای آمریکایی دریافت خواهد کرد. از این افزایش مالیات بیش از همه مصرف‌کنندگان ضرر خواهند دید.

به گزارش دویچه وله، اتحادیه اروپا از روز جمعه (۲۲ ژوئن) با اقدامی تلافی‌جویانه پاسخی قاطع به افزایش تعرفه‌های گمرکی بر آلومینیوم و فولاد وارداتی این اتحادیه از آمریکا می‌دهد. از نخستین ساعات روز جمعه اعمال تعرفه‌های گمرکی بر برخی کالاهای آمریکایی مانند ویسکی، جین، موتورسیکلت و کره بادام‌زمینی آغاز شده است.

از آغاز ماه ژوئیه بر واردات فولاد و آلومینیم از اروپا به آمریکا به ترتیب ۲۵ و ۱۰ درصد تعرفه گمرکی اعمال خواهد شد.
دریافتی اتحادیه اروپا از تعرفه‌های گمرکی تازه بر کالاهای آمریکایی در نخستین گام تا ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو افزایش پیدا خواهد کرد.

سیسیلیا مالمستروم، کمیسر امور تجاری اتحادیه اروپا در هفته جاری گفت: «ما نمی‌خواستیم در این موقعیت قرار بگیریم.» او گفت که اما به دلیل تصمیم یک‌جانبه آمریکا راه دیگری برای اتحادیه اروپا باقی نمانده است.
خانم مالمستروم گفت که اگر آمریکایی‌ها از تعرفه‌های گمرکی جدید چشم‌پوشی کنند، اقدامات ما هم متوقف خواهد شد.

اتحادیه بازرگانی خارجی آلمان پیش‌بینی می‌کند که مصرف‌کنندگان با افزایش بهای برخی از کالاها روبرو خواهند شد. ماتیاس هندله، رییس این اتحادیه، به خبرگزاری آلمان گفت که مصرف‌کنندگان به زودی شاهد افزایش بها در مورد مواد غذایی خواهند بود. او گفت که البته تجار تا جایی که ممکن باشد برای خرید کالاهای مشابه به کشورهای دیگر روی خواهند آورد.

رییس اتحادیه بازرگانی خارجی آلمان گفت: «بعید است که بهای کالاها فورا افزایش یابد. چون از یک طرف هنوز کالاهایی در انبارها موجودند و از طرف دیگر رقابت بین عرضه‌کنندگان مانع از این می‌شود که سنگینی افزایش هزینه واردات به طور یک‌جانبه بر شانه‌های مصرف‌کنندگان تحمیل شود.»

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
اروپا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است