نمایندگان خواستار پیگیری ترور شیخ توکلی شدند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۲    ۱۳۹۷/۴/۳ کد خبر: 152161 منبع: پرینت

مجلس نمایندگان از حکومت خواست تا حادثه‌ی ترور شیخ جعفر توکلی، یکی از علمای شیعه در هرات را پیگیری کرده و عاملان این حادثه را بازداشت کند.
به گزارش اطلاعات روز، عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان در نشست عمومی مجلس، ترور شیخ جعفر توکلی عالم بزرگ اهل تشیع در حوزه‌ی جنوب غرب کشور را تأسف‌بار خواند و خواستار بررسی این حادثه شد.
آقای ابراهیمی از حکومت خواست که عاملان ترور آقای توکلی را بازداشت کرده و به پنجه‌ی قانون بسپارد. او خاطر نشان کرد که دشمنان مردم افغانستان برای ایجاد تفرقه در میان پیروان مذاهب اسلامی، علما و شخصیت‌های علمی را ترور می‌کنند.

غلام فاروق مجروح، نماینده‌ی مردم هرات در مجلس نمایندگان نیز گفت که شهادت شیخ جعفر توکلی ضایعه‌ی بزرگ علمی، فرهنگی و دینی برای مردم حوزه‌ی جنوب غرب است.
آقای مجروح تأکید ورزید که مردم هرات از حکومت توقع دارند تا در مورد گرفتاری عاملان ترور شیخ جعفر توکلی اقدام جدی و فوری نماید.
به گفته‌ی او، مردم هرات از ادامه‌ی ترورهای هدف‌مند در شهر هرات نگران اند و حکومت باید در زمینه توجه جدی نماید.

عارف رحمانی، نماینده‌ی مردم غزنی در مجلس، نیز گفت که شیخ جعفر توکلی از علمای بزرگ تشیع در هرات بود و برعلاوه‌ی عضویت در حوزه‌ علمیه این ولایت، همزمان چندین مدرسه، مکتب و بنیادهای فرهنگی و دینی را رهبری می‌کرد.

آقای رحمانی تاکید ورزید که علمای دینی به ویژه علمای اهل تشیع و پیروان این مذهب در نقاط مختلف کشور مورد اهداف تروریستی حلقات تکفیری قرار می‌گرند و حکومت باید از تحقق اهداف این گروه‌ها جلوگیری کند.

افراد مسلح ناشناس ساعت ۸ جمعه‌شب، شیخ جعفر توکلی را در مقابل در خانه‌اش در شهر هرات با شلیک گلوله کشت.

رییس‌جمهور غنی نیز در اعلامیه‌ای ترور این عالم دین را شدیداً محکوم کرده و عاملان آن را دشمنان اسلام و انسانیت خطاب کرده است. آقای غنی این رویداد را عمل نابخشودنی و جنایت بزرگ دانسته و به مسوولان امنیتی ولایت هرات دستور داده تا چگونگی وقوع این رویداد را بررسی و عاملان آن را به پنجه‌ی قانون بسپارند.

پس از کشته‌‌ شدن آقای توکلی شمار زیادی از شهروندان هرات در مقابل ساختمان مقام ولایت هرات تجمع کرده و دست به تظاهرات زدند. معترضان خواستار پیگیری حادثه‌ی ترور آقای توکلی شدند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مجلس
توکلی
نظرات بینندگان:

>>>   بعد از ... زدن چهار زانو زدن حال چه باید کرد کی را بنام این وآن به زندان انداخت
مجلس بی سنجش

>>>   ای شفتر غنی بیجدان و سردسته فاشیستها؟ آیا حتی الان کدام تروریست را دستگیر و به پنجه قانون سپردی که به تعداد بیشتر از 250 نفر از شخیتهای معروف دینی ، نظامی ، فرهنگی اقوام غیر پشتون را ترور که بدون شک احتمال می رود که خودت شریک جنایت استی ولاکن مانند روبای مکار با تقبیح کردن خود را کنار و بیگناه داسته بطور نمایشی دستگیری و سپردن مجرم را به پنجه قانون میدهید ؟ کدام قانون ؟ اگر قانون و وجدان داشته باشید اولا خود را با جمیع فاشیستهای معلوم الحال وبرنامه ساز را خودت رهبر آنها استی به پنجه قانون بسپارید.
ح.م.ی احمدی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است