جنگ تعرفه ترامپ به تولید ناخالص آمریکا ضربه می زند
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۳    ۱۳۹۷/۴/۶ کد خبر: 152245 منبع: پرینت

در صورت تصویب و اجرای تصمیم دونالد ترامپ برای افزایش تعرفه های گمرکی و تلافی دیگر کشورها، تولید ناخالص ملی آمریکا دچار 0.44(چهل و چهار صدم) درصد کاهش و 110 میلیارد دالر زیان می شود.

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: ترامپ شرکت موتورسیکلت سازی هارلی دیویدسون را که قصد دارد برای فرار از تعرفه های گمرکی اتحادیه اروپا خط تولید خود را از آمریکا خارج کند، به شدت مورد انتقاد قرار داد و تهدید کرد، مالیات های سنگینی بر این شرکت وضع خواهد کرد.

اریک شیفر تحلیلگر مسایل اقتصادی در پاسخ به این پرسش که آیا این تهدید دیگر شرکت های آمریکایی نیز هست؟ گفت: اعمال تعرفه های گمرکی ترامپ و تلافی کشورها نه تنها هارلی دیویدسون را واداشته آن سوی آب ها برای تولید اقدام کند، بلکه دیگر شرکت های آمریکایی نیز قصد دارند از این رویکرد دنباله روی کنند.
شیفر افزود: تولید محصولات در خارج تا داخل آمریکا بسیار سودآور است و اعمال تعرفه های گمرکی در سطح اقتصاد بین الملل هم واشنگتن را منزوی می کند.

سی ان ان در ادامه گزارش داد: ترامپ تصور می کند اقتصاد آمریکا قوی است، اما بنا بر گزارش اندیشکده تکس فاندیشن (taxfoundation) در صورت اجرای کامل تعرفه های گمرکی هم از سوی واشنگتن و هم طرف های دیگر، تولید ناخالص ملی آمریکا 0.44 (چهل و چهار صدم) درصد کاهش خواهد یافت که زیانی برابر 110 میلیارد دالر است.
بنا به اعلام این رسانه، کاهش 0.31(سی و یک صدم) درصدی دستمزدها و از دست رفتن نزدیک به 315 هزار فرصت شغلی در آمریکا نیز از دیگر پیامدهای تصمیم تعرفه ای ترامپ خواهد بود.
سی ان ان همچنین افزود: با اعمال تعرفه های گمرکی متقابل از سوی دیگر کشورها، حدود 500 فرصت شغلی نیز در بخش فولاد آمریکا تا ماه سپتامبر سال جاری حذف خواهد شد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
جنگ تعرفه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است