غزنی تافته جدا بافته از دیگر ولایات افغانستان نیست
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۴    ۱۳۹۷/۴/۹ کد خبر: 152280 منبع: پرینت

غزنی تافته جدا بافته از دیگر ولایات افغانستان نیست که طرح بدیل در کار داشته باشد!
اگر قرار باشد که قانون انتخابات بالای مردم افغانستان تطبیق گردد ، غزنی هم جزء از مردم افغانستان است و باید قانون بالای همگان یکسان تطبیق گردد. بعد از تغییر قانون انتخابات در غزنی توسط کمیسیون مرکزی انتخابات ، اعتراضات مردمی به آن و به خصوص بعد از حمله وحشیانه پاسداران تفکر جهل و سلطه جوی برتری قومی بالای آقای پدرام در مجلس نمایندگان در همین رابطه اکنون ....ارگ و شبکه پولی شورای امنیت ، به خاطر تغییر ذهنیت عامه از مردم خواسته اند که به جای اعتراض طرح بدیل ارایه کنند.

وقتی که قانون برای تمام افغانستان تدوین شده باشد ، پس چگونه و به چه مناسبت غزنی را از دگر ولایات افغانستان جدا می سازند ، قانون اگر سراسری است ، پس طرح بدیل هم باید سراسری باشد.
عده‌ای هم به خود اجازه دادند و بالای آقای پدرام تاختند که چرا از تطبیق قانون انتخابات در غزنی دفاع کرده است ، مستقیم و یا غیر مستقیم از حمله وحشیانه پاسداران جهل حمایت کردند و اینها نه تنها از آقای پدرام انتقاد کردند ، بلکه از کسانی که در فضای مجازی حمله وحشیانه پاسداران جهل و تعصب را بالای آقای پدرام ناروا دانسته اند هم انتقاد کرده اند ، عده‌ای از این افراد که به آقایان خلیلی و محقق پیوند دارند فکر می کردند که از موضیع گیری شان رهبران سنتی راضی می گردند ، اکنون که هم آقای خلیلی و هم آقای محقق طرح تغییر کمیسیون انتخابات را سیاسی و ظالمانه خوانده اند واضح است که پیروان آن ها از قرار گرفتن غیر مستقیم در کنار شوونیزم و فاشیزم احساس شرمندگی می کنند ، اما افراد که در بدل پول برای شورای امنیت ملی کار می کنند ، آن ها وظیفه دارند به تهمت زنی و افترا ادامه می دهند ، البته یک تعداد بسیار اندک همیشه در راستای منافع شخصی خود حرکت می کنند و چنان موضیعگیری می کنند که اگر شود چیزی را به دست آوردند که چنین افراد اکنون شناخته شده است و ممکن هم هر کسی که خواسته باشند مقطعی از آن ها استفاده نمایند ، لذا طرح بدیل فقط به خاطر این است که ذهنیت مردم را مصروف بسازند ، در غیر آن غزنی همان است که دگر ولایات است.

حسن علی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غزنی
انتخابات
نظرات بینندگان:

>>>   Khalid
کسیکه خود قانون می شکند میرود تا قانون ساز شود وای به حال مردم ما
......
قضاوت با شما، ایا بازهم به شفافیت انتخابات اطمینان داشته ابشیم
خانم شینکی کروخیل هنوز در سفارت کانادا و از تمام امتیازات سفارت استفاده میکند ولی اسم مبارک شان در لست ابتدایی کاندیدان پارلمان؟

سوال اینجاست که در دوره قبلی ایشان چه خدمتی بموکلین خود انجام دادند که بازهم خود را کاندید کرده اند؟
دست آورد شان در سفارت افغانستان در کانادا چه است؟
آیا بهتر نبود که ایشان دوباره میرفتند صنف درسی و کمی بیشتر می اموختند؟
حال از کانادا مجبور است برود ولی تخم نفاق و تفرقه یکه اینجا کشت کردند تا سالهای سال هموطنان ما را اذیت خواهد کرد

>>>   حسن علی صا حب
میشنو ید :
مراجعه کنید به گوگل که چی میگوید ؟

( ولسوالى ها:
ولایت غزنى، به اساس توزیع ادارى، داراى ١٨ ولسوالى است که عبارت اند از:مرکزغزنى، اندر، مقر، قره باغ، گیلان، واغظ، گیرو، ده یک، ناور، جاغورى، مالستان، رشیدان، آب بند، خوگیانى، ناوه، جغتو، زنخان، اجرستان و خواجه عمرى.هرچند که اکثر ساکنین ولایت غزنى را سه قوم بزرگ پشتون، هزاره و تاجک تشکیل میدهند؛ در عین حال اقوام کوچک دیگرى از قبیل بیات، سادات، و تعدادى محدود خانواده هایې از قوم هندو (درمرکز شهر غزنى)، سکونت دارند؛ اما اکثر ولسوالى هاى این ولایت، پشتون نشین است.)

حروف اخر چی میگوید
اما اکثر ولسوالى هاى این ولایت، پشتون نشین است.
برایم گفته میتوانید در دور گزشته ولسی جرگه از ولایت غزنی در کنار برادران هزاره ما یک تن از پشتونها از غزنی وجود داشت ؟
و ایا غیر پشتونهای محترم ما کما حقه از حقوق برادران و خواهران پشتون شان مربوط ولایت غزنی هم درست وکالت ودفاع کردند ؟
البته نه و قطعا نه !
پس در شرایط کنونی غزنی باید عوض سه به پنج حوزه انتخا با تی تقسیم میشد تا مردم ولسوالی ها هم ولو صد نفر در انتخابات سهم گرفته نماینده شان را به ولسی جرگه تعین میکردند .

خو شحا ل لغما نی

>>>   دردوره قبلی حق به حقدار نرسیده بود یک اکثریت محروم شده بود حالا بسیارخوب کارشده تا حق به حقداربرسد

>>>   هشدار باش!
به حکومت قبیله ی غنی احمدزی هشدار می دهیم تا از هرگونه اقدام به منظور دستگیری و سرکوب عدالتخواهان جدا خودداری نماید. بعد از برپایی حرکت بزرگ مردمی در حمایت از موضع‌گیری اخیر لطیف پدرام نیروی های امنیتی کوشش دارند تا حمید خراسانی جوان برومند خراسان زمین را دستگیر نمایند. چنین اقداماتی پیامد های ناگواری به همراه خواهد داشت.

>>>   هوشدار ههههههههههه خوب خودیدی

>>>   حمله وانواع توطئه برمناطق مرکزی برنامه افراد خطرناک درداخل دولت هستند.اگر جلو چنین افراد گرفته نشود این شیاطین توطئه بیشتر وخطرناکترد را باتروریستان وآدم کشان طراحی کرده و عملی خواهد کردند.الا لعنت الله علی القوم الظالمین.آمین


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است