وزیر داخله ایران: اشرار از مرز پاکستان وارد می شوند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۲    ۱۳۹۷/۴/۱۱ کد خبر: 152325 منبع: پرینت

وزیر داخله ایران مرزهای شرقی ایران را منطقه پرخطری توصیف و گفت، که بیشتر اشرار از مرز پاکستان به ایران وارد می شوند.
به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر داخله ایران در ادامه نشست خبری اش با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ایمن سازی مرزهای این کشور افزود: مشکل ایمن سازی مرزها هم در شرق و هم در غرب کشور وجود دارد البته در شرق ایران بیشتر است.

وی یادآور شد: من با مسئولان درجه اول کشور افغانستان گفت‌وگو داشتم، آنها علاوه بر وزارت داخله، با ستاد کل نیروهای مسلح هم ارتباطاتی دارند. آنان در تامین امنیت مرزهای خود مشکل دارند. ما حتی پاسگاه ساختیم، نیرویی نداشتند که در آنجا مستقر کنند. مواد مخدر، پناهندگان و اشرار درمرزها وجود دارد.
رحمانی فضلی به طرح های حمایتی ایران از افغانستان در حوزه کاهش مواد مخدر اشاره و خاطرنشان کرد: من سه سال است که می گویم افغانستان دارای امنیت و توسعه می تواند جلوی قاچاق مواد و مهاجر را بگیرد.

وی تصریح کرد: پیشنهادی به سازمان ملل دادیم به عنوان کشت جایگزین یا معیشت جایگزین، عده ای قاچاقچی و کشاورز و خرده فروش هستند که با مواد مخدر روزگار می گذرانند. ما اعلام کردیم حاضر هستیم با سازمان ملل و افغانستان محصول کشاورزی را ایجاد کنیم و بازار آن را نیز بسازیم و قول بدهیم دو برابر درآمد مواد مخدر در آمد ایجاد کنیم. در سازمان ملل تصویب شد اما همه کسانی که در عرصه بین الملل از مواد مخدر سود می کنند، نگذاشتند این طرح اجرا شود.
وزیر داخله ایران همچنان مرزهای شرقی ایران را منطقه پرخطری توصیف کرد و گفت: مواد مخدر، پناهندگان و اشرار در این مرزها وجود دارد به طوری که بیش از 70 درصد مواد مخدر ،80 درصد مهاجران و 90 در صد اشرار از مرز پاکستان وارد کشور می شوند.

یادآوری می کنیم، که مقام های افغانستان همیشه پاکستان را متهم به تروریست پروری و ارسال تروریست ها به افغانستان می نمایند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ایران
پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   خدايا اين چه بخت بدي است چرا با اين كشورهاي چپل چلاق همسايه شديم ، اي كاش ميشد ايران را از اين منطقه برداشت و ميگذاشت جايي كه هيچ اسيايي نباشه ، اي كاش كشورمون در اروپا بود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است