بی عقلی ترامپ گریبان فرانسه را هم گرفت
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۷    ۱۳۹۷/۴/۱۸ کد خبر: 152463 منبع: پرینت

وزیر دارایی فرانسه ضمن تاکید بر اتخاذ رویکرد متحد از جانب اروپا در برابر سیاست‌ های اقتصادی آمریکا به ویژه در بخش تعرفه‌ ها گفت جنگ تجاری با آمریکا هم‌ اکنون آغاز شده است.

«برونو لومیر» وزیر دارایی فرانسه هشدار داد که جنگ تجاری هم‌ اکنون با آمریکا در جریان است.

بنابر گزارش خبرگزاری «رویترز»، لومیر روز یکشنبه در جریان کنفرانسی اقتصادی در کشورش گفت: «در صورتی که آمریکا تعرفه‌ ها را افزایش دهد، اروپا متحد و قوی است.»

وی افزود: «آمریکا در صورت هرگونه افزایش تعرفه‌ ها باید منتظر پاسخ قوی و متحد از جانب اروپا باشد. اگر فردا افزایش تعرفه‌ ها مانند آنچه در صنعت موتر رخ داد، به وقوع بپیوندد در این صورت واکنش ما باید متحد و قوی باشد تا نشان دهیم که اروپا یکپارچه و از قدرت حاکم برخوردار است.»

این مقام فرانسوی همچنین گفت: «این پرسش دیگر مطرح نیست که آیا جنگ تجاری رخ خواهد داد یا خیر. این جنگ هم‌ اکنون شروع شده است.»

چنین موضع‌گیری در حالی صورت می‌ گیرد که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هم به ترامپ در زمینه جنگ تجاری هشدار داده بود.

«دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا چندی پیش تهدید کرد، در صورتی که اروپا موانع موجود بر سر راه ورود کالاهای آمریکایی به این اتحادیه را از بین نبرد آمریکا نیز برای واردات موترهای اروپایی تعرفه 20 درصدی اعمال خواهد کرد.

ترامپ همچنین در مصاحبه با شبکه خبری «فاکس‌نیوز» درباره اعمال تعرفه بر واردات موتر از اروپا گفت:‌ «به همان میزان که چینی‌ ها در حوزه تجارت با ما بد برخورد کردند، اروپایی‌ ها نیز بد بوده‌ اند، اما اروپایی‌ ها فقط از چین کوچکتر هستند. کاری که آنها با ما کرده‌ اند بسیار وحشتناک بوده است.»

اتحادیه اروپا در واکنش به این موضع‌گیری‌ های ترامپ، هشدار داد در صورتی که آمریکا بخواهد برای واردات موترهای اروپایی تعرفه گمرکی اعمال کند این

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
فرانسه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است