جایزه صلح «روتاری» به پزشک هموطن رسید
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۶    ۱۳۹۷/۴/۱۹ کد خبر: 152505 منبع: پرینت

به گزارش طلوع نیوز، وحید آرین پزشک افغانستانی که اکنون در شهر لستر انگلستان زندگی می‌ کند در یک رقابت جهانی جایزه ی بین‌ المللی صلح روتاری (Rotary International Peac Award) را از آن خود کرد.

این جایزه از بهر ایجاد یک نهاد خیریه بهداشتی زیرنام «آرین تلهال» در رسانه‌ های اجتماعی به این پزشک افغانستانی تعلق گرفته است. این نهاد خیریه بهداشتی به همکاری پزشکان داوطلب از انگلستان، آمریکا و دیگر کشورهای جهان از طریق شبکه‌ های اجتماعی به پزشکان محلی در مناطق جنگی راهنمایی‌ های لازم را آموزش می‌دهد.

این نهاد که صد پزشک عضویت آن را دارد تاکنون جان ده‌ها تن را در افغانستان و سوریه (دو کشور جنگ زده) نجات داده است. آرین اعلام کرده است که فعالیت‌ های این نهاد را در افریقا نیز گسترش خواهد داد.

وحید آرین هنگامی که تنها پانزده سال داشت از افغانستان به انگلستان مهاجرت کرد و با مشکلات زیاد توانست در دانشگاه کمبریج رشته پزشکی بخواند.

وی می‎گوید: من آرین تلهال را تاسیس کردم تا مردم در سراسر جهان که در شرایط خطرناکی به سر می‎‌برند بتوانند با استفاده از تکنولوژی از خدمات بهداشتی بهره مند شوند هدف ما این است که به پزشکان محلی کمک کنیم تا بیماران خود را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند.

جایزه ی بین المللی صلح روتاری (Rotary International Peace Award) از سوی مرکز بین‌الملل روتاری به این پزشک افغانستانی اهدا شده است. 1.2 میلیون تن در 35 هزار باشگاه در سراسر جهان عضویت مرکز بین‌المللی روتاری دارند.

پیش از این پزشکان بدون مرز این جایزه را گرفته بودند.

کد(14)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جایزه صلح روتاری
پزشک افغان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است