تشخیص اولویت ها در مراحل تاریخی بسیار مهم است
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۸    ۱۳۹۷/۴/۱۹ کد خبر: 152522 منبع: پرینت

در اوضاع و احوال کنونی باید:

1. شعار راندن اتمر از دستگاه دولت و گماشتن او به یک کرسی سفارت در یک کشور دور دست به شعار مرکزی و سراسری مبدل شود در این امر باید همه احزاب و جریانات سیاسی مشارکت ورزند و پیش از اینکه اتمر آن ها را یکه یکه از صحنه بیرون و یا حتی کاملا حذف نماید بر برکناری او پا بفشارند زیرا همانا اتمر سلسله جنبان همه تنش های تباری در چند سال اخیر است بدون اتمر غنی احمدزی قادر به پیاده کردن اندیشه های افراطی تبارگرایانه خود نخواهد بود.

2. برای نخستین برای جنرال دوستم شانس بسیار بزرگ تاریخی پدید آمده است تا با پیوستن به جنبش مردمی و اپوزیسیون و بریدن و برهم زدن رابطه با غنی غسل تعمید کند و کفاره همه معامله گری ها، خیانت ها و جنایات تاریخی خود را بپردازد اما اگر باز هم معامله و خیانت کرد و به اردوگاه غنی پیوست دیگر تاریخ هرگز او را نخواهد بخشید با این هم اگر درست عمل کند می تواند به قهرمان ملی مبدل شود.

عزیز آریانفر


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اتمر
دوستم
اولویت ها
نظرات بینندگان:

>>>   Amirzada II
چرا در اوج نسل کشی ازبیک ها روابط دوستم با غنی گرم تر میشود؟
در حالیکه با گذشت هر روز بعد از دست گیری نظام الذین قیصاری ابعاد جنایات تکاندهنده فاشیزم ارگ بر ملا میشود و اعتراضات مردمی گسترش می یابد، جنرال دوستم با سرور دانش معاون دوم غنی با خرسندی و افتخار ملاقات می کند و با کمال سنگدلی نسل کشی ازبیکان بی گناه را نظاره می کند. در عین حال پسر دوستم باتور بحیث نماینده پدر هر روز با افتخار در زیر عکس غنی رجال سیاسی را ملاقات می کند.
آیا این شایعه درست نیست، که در دست گیری قیصاری و کشتار بی رحمانه ای ازبیک های بیگناه دوستم همدست غنی است؟
اما جالب اینست که یکی از دوستم پرستان روشنفکر مقیم تاشکند با بسیار ترس و لرز که مبادا مورد تجاوز و خشم پسر رهبر قرار نگیرد جرات می کند و از باتور دوستم عاجزانه خواهش می کند که عکس های اشرف غنی را به اصطلاح او از مهمان خانه" تورک تبار!!" های افغانستان دور کند.
چرا هیچ دوستم پرستی از ترس تجاوز دوستم و پسرش حتا در زمان اوج فاجعه جرات نقد به آدرس آنان را ندارند؟
این چه بازی به سر نوشت مردم شریف و خوشباور ازبیک تبار است؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است