بهای سنگین قهرمان‌ سازی برابر با فروپاشی حکومت
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۱۰    ۱۳۹۷/۴/۱۹ کد خبر: 152530 منبع: پرینت

برخورد دوگانه، گزینشی و قومی با مسایل بزرگ ملی و تلاش برای قهرمان‌ سازی یک رییس‌ جمهور که حاصل توافق سیاسی است نه رای مردم کشور را بسوی بحران بی‌ پایان و تنش غیرقابل مهار سوق می‌ دهد.

اطرافیان اشرف‌ غنی تمام تلاش شان این است که غنی را به قهرمان روزهای دشوار قوم پشتون تبدیل کند قهرمانی که بقیه اقوام را سر جایشان می‌ نشاند و ثابت می‌ کند که در این ملک هرچه پشتون بخواهد همان می‌ شود.

تاکید روی توزیع تذکره الکترونیک درحالیکه بقیه اقوام محتوای آن‌ را قبول ندارند بالا کشیدن چهره‌های فاسد پشتون شبیه فاروق وردک و زاخیلوال و پایین کشیدن و تحقیر چهره‌ های سیاسی ازبک‌، تاجیک و هزاره، برخورد گزینشی با زورمندان محلی و استفاده از قوه قهریه علیه مخالفان سیاسی و معترضان در جهت قهرمان‌ سازی اشرف‌ غنی و به انزوا کشانیدن مخالفان سیاسی او صورت می‌ گیرد.

این برخوردها باعث شده است که شمال افغانستان عملا وارد فاز جدیدی از ناامنی، هرج و مرج و بی ثباتی شود. مردم از حکومت ناامید، خسته و بیزار بنظر می‌ رسند‌ حکومتی که نه تنها توانایی تامین امنیت مراکز شهرها را ندارد بلکه کماندوهایش مصروف سرکوب "نیروهای مردمی" است.

همکاران و حامیان بین‌المللی حکومت وحدت ملی باید بدانند که هزینه‌ی قهرمان‌سازی اشرف‌غنی بسیار هنگفت است و پرداخت آن ممکن است منجر به فروپاشی این نظام فاسد و نیم بند شود.

مختار وفایی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
اشرف غنی
نیروهای مردمی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است