همکاری چین و آلمان علیه آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۹    ۱۳۹۷/۴/۲۰ کد خبر: 152546 منبع: پرینت

صدر اعظم آلمان و نخست‌وزیر چین در برلین دیدار کرده و بر لزوم پایبندی به مبانی نظام تجاری چند جانبه در سایه جنگ تجاری با آمریکا تاکید کردند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و لی کیانگ نخست وزیر چین روز دوشنبه با یکدیگر دیدار کرده و بر لزوم پایبندی کشورها به قوانین نظام تجارت بین‌الملل علیرغم اقدامات تجاری آمریکا تاکید کردند.

در قالب بخشی از سفر مقام های چین به برلین دو طرف توافقنامه‌ های تجاری به ارزش 23.5 میلیارد دالر با یکدیگر امضا کردند که شامل اجرای چند پروژه مشترک با حضور شرکت‌ های دو طرف نظیر زیمنس، فولکس واگن، DASF و غیره است.

مرکل پس از این دیدار گفت: هر دو کشور خواستار پایبندی به قوانین سازمان تجارت جهانی هستند.
مرکل گفت: همانگونه که ما حجم بالای سرمایه‌گذاری مستقیم در آمریکا داریم در چین نیز سرمایه‌گذاری‌ های مستقیم زیادی انجام داده‌ ایم.

مرکل گفت: در واقع این یک سیستم چند جانبه مستقل است که در صورت اجرای درست آن و پایبندی به قوانین شرایط برد-برد چند جانبه ایجاد می‌ شود.
وی با قدردانی از موضع جدید پکن در بهبود قوانین سرمایه‌ گذاری خارجی در این کشور گفت: بسیار مهم بود که ببینیم بازار چین نه فقط به حرف بلکه به عمل باز شود.

نخست وزیر چین هم در این دیدار گفت: تجارت آزاد نقش بسیار مهمی را برای دو کشور و همچنین اقتصاد جهانی ایفا می‌ کند.

این دیدار مقام های چین با آلمان در حالی رخ می‌ دهد که آمریکا در حال تشدید جنگ تجاری علیه پکن است. هفته گذشته دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دستور اعمال تعرفه 25 درصدی بر واردات 34 میلیارد دالر کالا از چین را صادر کرد.

قرار است طی دو هفته آینده آمریکا برای 16 میلیارد دالر دیگر کالای وارداتی از چین تعرفه 25 درصدی اعمال کند.

آمریکا تهدید کرده است در صورت اقدام متقابل چین بر واردات 500 میلیارد دالر دیگر کالا از چین تعرفه در نظر خواهد گرفت.
البته چین نیز اعلام کرد مجبور است به اقدامات آمریکا پاسخ متقابل داده و برای واردات 34 میلیارد دالر کالا از آمریکا تعرفه گمرکی اعمال خواهد کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
چین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است