کودک یک ساله در آمریکا دادگاهی شد(عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۳    ۱۳۹۷/۴/۲۰ کد خبر: 152549 منبع: پرینت

در حالی که موج انتقادها از دولت آمریکا برای جدا کردن کودکان از والدین مهاجرانشان به اوج خود رسیده است، روز (سه شنبه) یک کودک یک ساله بدون حضور والدینش در دادگاه مهاجرت آمریکا حاضر شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، توپ پلاستیکی، تنها اسباب بازی کودک هندوراسی در دادگاه آمریکا بود، که هرگز نمی دانست برای چه به آنجا آمده است.

این کودک که 'خوان' نام دارد، روز سه شنبه در دادگاه شهر فونیکس ایالت آریزونا حاضر شد و پس از دادگاهی، قاضی حکم بازگشت وی به هندوراس را صادر کرد.

این اقدام دستگاه قضایی آمریکا انتقادهای فراوانی را به دنبال داشته است.

جاین ریچاردسون قاضی پرونده این کودک یک ساله در اینباره گفت: 'احساس شرم دارم.'

وی گفت: 'از اینکه مجبور شدم از این کودک یک ساله بپرسم که ایا فرآیند دادرسی را درک می کند یا نه، و او فقط گریه کرد، شرم سارم. نمی‌ دانم باید این ماجرا را باید به چه کسی توضیح داد. آیا این بچه یک ساله چیزی از قانون مهاجرت می فهمد؟'

در دادگاه های مهاجرتی آمریکا جایی برای خردسالان در نظر گرفته نشده و به گفته لیندزی توچیلوسکی وکیل مهاجرت،‌ «نه صندلی کوچکی در کار است و نه عروسکی. اتاق دادگاه مهاجرت خشک و سرد است و بیشتر مواقع صندلی‌ ها آنقدر برای بچه‌ ها بزرگ است که پای بچه‌ هایی که روی آنها می‌ نشینند به زمین نمی‌ رسد».

دولت دونالد ترامپ با سیاست «بدون ارفاق» تصمیم گرفته با همه مهاجران غیرقانونی بدون استثنا برخورد قضایی کند و در نتیجه این سیاست، کودکان تا زمانی که تکلیف والدینشان مشخص نشود از آنان جدا می شوند.

آمار وزارت امنیت داخلی آمریکا نشان می دهد که ماموران مرزی این کشور طی 6 هفته گذشته نزدیک به 2 هزار کودک را از والدین مهاجرشان جدا کرده و با نگهداری در اردوگاه های جداگانه، به پدر و مادر آنها فشار وارد می کند.

مقام های کاخ سفید در حالی از این سیاست به عنوان مانعی برای مهاجرت غیرقانونی دفاع می کنند که ترامپ برای فرار از انتقادها، دمکرات ها را مقصر این وضعیت می داند.
دمکرات ها معتقدند که دولت ترامپ از کودکان مهاجران به عنوان گروگان هایی برای تحمیل سیاست های مهاجرتی خود و تصویب قانون جدید که شامل دیوار مرزی با مکزیک نیز می شود، استفاده می کند.

مساله مهاجرت بارها منجر به تعطیلی دولت آمریکا به سبب گروکشی های سیاسی و عدم توافق احزاب بر سر طرح بودجه سالیانه شده است.

بر اساس این گزارش، تا مشخص شدن تکلیف طرح مهاجرتی آمریکا، کودکان قربانی سیاست سرکوبی هستند که از آوریل (حمل) همزمان با مطرح شدن طرح «سیاست بدون ارفاق» در آمریکا آغاز شده است.

کد(6)
این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کودک
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است