جای غنی دقیقا پشت وزیر خارجه آمریکا است (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۴    ۱۳۹۷/۴/۲۰ کد خبر: 152556 منبع: پرینت

شماری متملقانه نوشته‌ اند که برخورد «پمپو» وزیر خارجه آمریکا در برابر غنی گویا توهین به «ملت» و «کشور» بود.

اما کدام ملت؟ کدام کشور؟ آیا غنی نماینده کدام «ملت» است؟ آیا غنی از کل «کشور» نمایندگی می‌کند؟ پاسخ روشن است جای غنی همانجایی است که قرار دارد دقیقا چندین متر در پشت وزیر خارجه آمریکا.

جهان خوب می‌ داند که غنی با استفاده از قدرت توافقی آبروی کشور را در سطح بین‌ الملل برده است. تحقیر شدن غنی هیچ رابطه‌ای به «مردم» ندارد چون غنی نه توسط رای مردم به ارگ راه یافته و نه مشروعیت قانونی و مردمی دارد بنابراین وقتی او تحقیر می‌شود من اینجا بعنوان یک‌ شهروند حس حقارت نمی‌ کنم چون هیچگونه پیوندی بر اساس «قرارداد اجتماعی» Social Contract با او ندارم.

اگر تحقیر شدن غنی در عرصه بین‌ الملل به معنی تحقیر شدن «مردم کشور» است پس در عرصه داخلی غنی چقدر بعنوان به‌ اصطلاح نماینده مردم عمل کرده است؟ او عملا بعنوان یک «غلجایی» در برابر اقوام دیگر قرار دارد. تاجیک، هزاره و ازبک هر روز در کابینه او تحقیر و توهین می‌شود، گارد محافظت شخصی او عملا ازبک‌ ها را در فاریاب قتل عام می‌ کند.

همین غنی که یک‌ تعداد او را در بیرون کشور نماینده کل کشور می‌ خوانند عملا دستور داد اعتراض مردمی رستاخیز تغییر را به گلوله و تانک به خاک و خون یکسان نماید. همین‌ غنی معاون اولش را به جرم «ازبک» بودن تبعید کرده و هنوز گروه تروریستی که او را کمین زده بودند آزاد گشت و گذار می‌ کنند.

زیر پرچم همین غنی حرکت‌های مدنی هزاره‌ها در خیابان‌ها با انفجار‌های انتحاری‌ به خاک و خون کشانده شد. مساجد و تکیه‌ خانه‌هایشان مورد حملات سازمان‌یافته قرار گرفت از برکت حکومت فاشیستی همین غنی عملا کشور صاحب 5 پرچم گردیده و کشور در لبه ی تجزیه قرار گرفته است.

چه آبرویی در داخل باقی مانده است که در بیرون نریزد؟ بزرگان و شخصیت‌های اقوام دیگر هر روز بطور مشکوک ترور می‌شوند کار کیست؟ گروه های طالبان در شهرها جابجا می‌شوند و هزاران عضو گروه گلبدین از زندان‌ها آزاد می‌شوند آیا این‌ همه ریشه در قومگرایی و تمامیت خواهی و قبیله‌ای ندارد؟

از کجای غنی در عرصه بین‌ الملل دفاع کنم وقتی او در داخل اندکترین اعتباری ندارد. بگذارید جهان بدانند که ما یک کشور وحشتناک، حکومت فاسد، خاین، کثیف، قومگرا و بدوی داریم.

هارون معترف


جای غنی دقیقا پشت وزیر خارجه آمریکا

جای غنی دقیقا پشت وزیر خارجه آمریکا

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اشرف غنی
حکومت توافقی
حقارت
وزیر خارجه آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   غ باید افتخار کندکه بعد از پمپو اولین نفر است که قدم میزند !

>>>   سر انجام مزدوری این است و بس

>>>   قسمی معلوم میشود که غنی گک دریور این کله سرخک باشد.
HA.AF

>>>   همانجا هم برای غنی خیلی زیاد است

>>>   یک دیکاتور ادمکش لیاقت هیچ چیز را ندارد

>>>   نی از چاپلوسی میرود یک جو از غیرت اوغانی کم کرده ودستار غر نیکه خود هم پس کرده .

>>>   ريس مزدور بايد هم همين طور باشد زيرا هميشه بادار بيش و مزدور در عقب ان مى باشد.از ديدن اين عكس واقعا خيلى خجالت كشيدم كه تا جه اندازه ما مردم حقير وفقير هستيم . مرك بر وطنفروش ها .

>>>   خیر مهمان نوازی کرده غنی آدم بسیار مهمان نواز است وغیره................

>>>   افسوس بحال این کوچی که پشت سر این .....می رود.

>>>   واقعاً ! تشکر از آقای هارون متعرف . من با شما کاملاً همنظر استم. واقعیت همین است.

>>>   او اولاد ... دیگه ذلت ازین بیشتر تو نه تنها خود بلکه تمام مردم اوغانستان را به ذلت کشاندی
....

>>>   خیر است اشرف غنی زیر سایه اش می نشیند!!!!!!!!

>>>   آقا شما در کجایی دنیا دیده باشید که یک نوکر از صاحب اش جلوتر قدم بردارد؟؟ خب این رسم دنیا است که نوکر باید همیشه پشت سر صاحب اش راه برود.

>>>   اسم کشور ما را بد کرداین اشرف غنی که از شرف هیچ بویی نبرده است. شرافت ملت ما را به لیلام گذاشته این بدبخت مزدور. واقعا که آداب مزدوری را خوب بلد است.در شرایط فعلی این مزدورها هستند که به اهداف پست خود می رسند.

>>>   مرتضوی حتما 20 قدم عقب غنی قرار دارد که معلوم نمیشود!!!!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است