آمریکا و اشرف غنی برنده کشمکش های دوستمی!
جناب جنرال دوستم! جناب عطامحمد نور! جناب محمد محقق! جناب مسعود و دیگر عالیجنابان! قبول کنید که فریب خوردید و یکبار دیگر از احساسات مردم بیچاره این سرزمین سوء استفاده کردید 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۳۲    ۱۳۹۷/۵/۲ کد خبر: 153010 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper.com) پس از سالها کشمش و 14 ماه قهر یا تبعید، برنده این بازی چه کسی بوده است؟
غیبت معاون اول ریاست جمهوری، عواقبی از جمله بی اعتباری جهانی را برای اشرف غنی به ارمغان آورد اما وی بی خیال و بدون توجه به بی اعتباری جهانی و اعتراض های مجامع بین المللی به این موضوع، به کار خود که همانا یکسان سازی قومی در ادارات دولتی بود ادامه داد.

اشرف غنی بدون توجه به عوارض عملکردهای کماندویی و ضربتی و برانداختن رقبای قدرتمند نظامی و سیاسی و اجتماعی، همچنان به کار خود ادامه داد تا به اعتراض های مردمی در تمامی ولایات رسید. بازهم بدون توجه به اعتراض های مردمی و مجامع مدنی همچنان مشغول پیاده کردن طرح آمریکایی ضربتی ترامپ در افغانستان شد. کنش های تند و عجولانه اشرف غنی باعث گردید تا ولایات شمالی اعتراض های مدنی خود را پر رنگ تر کرده و به خیابان ها آمدند اما بازهم اشرف غنی توجهی نکرد و پس از مراجعات مکرر از جانب سران سیاسی و اجتماعی و نظامی گفت که اینها چند روزی دیگر خسته می شوند و بخانه های خود بر می گردند.
معترضان که با بی توجهی کامل اشرف غنی مواجه شدند، اینبار تصمیم به بند کردن راه های تجارتی افغانستان از جمله بندر آقینه و بند حیرتان گرفتند و در ادامه مسیر بسیاری از ادارات دولتی در ولایات شمالی کشور را مسدود ساختند. اما اشرف غنی همچنان بی خیال بود.

در این میان بسیاری از اطرافیان اشرف غنی به دلهره اینکه ممکن است این اعتراض ها به کوتا و یا خشونت های جمعی در ولایات و حتی پایتخت بینجامد، گرفتار شده و بناچار دست به اقدامات تازه و رایزنی های متعدد با سران مخالف سیاسی برای پادرمیانی جهت بازگشت معاونت اول ریاست جمهوری به کشور شدند. اما اشرف غنی همچنان بی خیال این موضوع، خود را مشغول کارهای دیگری کرد و اصلا به این مساله مهم توجه نداشت.

رایزنی های متعدد با واسطه گری برخی از سران مخالف سیاسی که یا فریب خوردند و یا معامله شدند، به سرانجام رسید و جناب جنرال موافقت خود را برای بازگشت اعلام کرد تا اینکه جنرال عبدالرشید دوستم عصر روز یکشنبه 31 سرطان به کشور بازگشت.

همه منتظر این بودند که بدانند جنرال دوستم در قبال چه شرایطی پس از 14 ماه قهر یا تبعید بر سر پست معاونت اول ریاست جمهوری بازکشته است، اما وی پس از ورود به کشور مشخص ساخت که بازهم فریب خورده بدون هیچ شرطی به افغانستان بازکشته و حتی وی قادر به آزاد کردن فرمانده نظامی خود از چنگال امنیت ملی نشده است.

اینک که دو روز از ورود جنرال دوستم به افغانستان می گذرد، هنوز وی موفق به دیدار اشرف غنی نگردیده و موفق به آزاد کردن نظام الدین قیصاری از بند امنیت ملی نشده است. در حالیکه اشرف غنی بازهم بی توجه به ورود جنرال دوستم همچنان مشغول کارهای دیگری از جمله دیدار با مقام های آمریکایی و دیگر مسوولان دولتی است.

اشرف غنی ساعاتی قبل از ورود جنرال دوستم به کابل، برای افتتاح سرک های نساجی و بگرامی فرصت داشت، برای شرکت در جلسه شورای اقتصاد فرصت داشت، هنگام ورود جنرال دوستم به کابل برای دیدار با اعضای کمیسیون انتخابات فرصت داشت، برای دیدن نماینده سازمان ملل در امور افغانستان قرصت داشت، شام آن روز برای دیدار سفرای خارجی در کابل فرصت داشت، برای دیدار نماینده اتحادیه اروپا فرصت داشت، همچنان روز دوشنبه نیز برای دیدن شورای علما فرصت داشت، برای دیدن اعضای شورای صلح فرصت داشت، برای برگزاری کمیسیون تدارکات ملی فرصت داشت، برای دیدن قوماندان نظامی آمریکایی در کابل فرصت داشت و... اما برای دیدن معاون اول خود که برای رسیدن به این مقام کاملا مدیون او است، فرصت نداشت.

اینجا است که احساس می شود در کناری یاران جنرال، شورای ایتلاف ملی نیز معامله شده است و هم جنرال دوستم فریب اطرافیان اشرف غنی را خورده است.
جناب جنرال دوستم! جناب عطامحمد نور! جناب محمد محقق! جناب احمدضیا مسعود و دیگر عالیجنابان! قبول کنید که فریب خوردید و یکبار دیگر از احساسات مردم بیچاره این سرزمین سوء استفاده کردید. (مگر اینکه فکر کودتا در سر داشته باشید!)
امیدواریم خداوند به شما کمی شعور سیاسی عطا فرماید.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرال دوستم
عطامحمد نور
محقق
مسعود
اشرف غنی
نظرات بینندگان:

>>>   فکر کردن کودتا علیه حکومت خیال است و محال است و جنون
این قهرمانان کاغذی که شما از ان یاد اور شدید فقط و فقط در صدد پر کردن جیب های خود است نه در فکر منافع علیای کشور
مسعود سمنگانی

>>>   اوبرادر اینجا 35 ملیون نفوس زنده گی مینماید اینها چیکاره اند که راجع به ایشان فکرکنیم

>>>   نویسنده ای محترم غنی را بسار بالابرده وبرایش ارج گذاشته ایداورا از مقام غلامی ونوکری به درجه ای انسانیت کشانیده ایداو وهمراهان وباقی کسانی را که شما ازانها اسم برده اید همه هیچکاره ای نیستندطبق برنامه وپروگرام بیرونی ها سیر وحرکت دارند مگر ازیاد برده اید که کشور شما تحت اشغال است ودرینجا بیرونی ها حکومت دارند اردو وپولیس وحکومت دست نشانده همه زیر فرمان دیگران کار میکنند در واقع هرکه درین کشور نفس میکشد زیر نظر وکنترول اجانب اند مگر خارجی ها انسان عاقل وهوشیار وصحت مند کم داشتند که یک دیوانه ای اعصاب خراب ومریض را بالای ملت ما حاکم ساختند انها به نحوی بالای ملت عزیز مسخره کردند وچنین تفهیم نمودند که یکمزدور دیوانه برشما کافیست که از ما نمایندگی کنددر افغانستان همه باخته اند برد تنها از خارجی ها است از اشغالگران ومتجاوزین اگر جنرال دوستم ونور ومحقق وان بی شخصیت دیگر که احمد ضیا خوانده اید بیرون باشند ویا در داخل کدام تاثیری ندارند کارها تحت اداره ای مستقیم بیرونی ها میباشد دیگران ممثلین وکارگردان درامه وصحنه ای تمثیل اند
لالی از ننگرهار

>>>   Dehganpoor·
جنرال دوستم به جای اینکه از مردم اوزبیک و کسانی که به استقبال او آمده بودند تشکری کند از کسانی تشکری کرد که قصد کشتن او را داشتند و بالاخره که موفق نشدند تبعیدش کردند و یک بار هم برایش اجازه ندادند تا هواپیمای حامل او در خاک افغانستان نشست کند؛ این را می گویند ناسپاسی دربرابرکسانی که جان او را خریدند و با عزت به وطن آوردند وگرنه مرده بیش نبود.
راستی که بسیار یک آدم ساده بوده است و به همین دلیل است که هرکس می تواند از او استفاده سیاسی کند غیراز مردم اوزبیک که برای او جان دادند مگر از طرف او جز معامله ، توهین و تحقیر چیزی دیگری تاکنون ندیده اند و نخواهند دید.
با آمدن جنرال صاحب دوستم هیچ چیزی تغییر نمی کند ( مثبت) برعکس تحت کنترول و مدیریت اشرف غنی احمدزی قرار میگیرد و احتمال قوی دارد که بازهم در انتخابات بعدی از اشرف غنی احمدزی حمایت کند و متحدین سیاسی امروزی اش را که استاد عطا یکی از آنهاست غافلگیر و ناامیدکند.

>>>   همه اینها دزدان وقاچقبران و آدمکشان و. سرمایه داران اند بعضی اوقات صدای های خود. را از گوشه وبیشه وطن بالا میکنند اما در حقییقت هیچ کاری اصولی انجام داده نمیتوانند،انها مانند مرغان یکبار قوت ،قوت میکنند اما همینکه تخم گزاشتند آرام میشوند ،اهتلافهای نامیمون آنها ،که چندین بار با هم اتحاد کردند اما بعد از چند. صباعی به این اتحاد پشت پا زدند ،در مقابل غنی ودارودسته اش کوشش میکنند نفاق وبی اتفاقی را بین این گرکسان زیاد سازد تا در نزد مردم مقهور و. بی مقصد از سیاست جلوه داده شوند ،از انسان بسسواد مانند. دوستم چه ساخته است ویا از عطا معاملگر که در مقابل چند چوکی همه چیز را در مقابل غنی فروخت ،فکر کنم بالای این اشخاص و. افراد مانند غنی و دوستم و. ضیا مسعود و اعطا لافوک تبصره نکنیم چون آنها ارزش انسانی خود از دست داده اند
عبدالله ریحان

>>>   زود قضاوت کردی

>>>   تنها راه نجات کشورازجنگ دوامداروخونریزی تجزیه تجزیه است
یابایدطالبان سرکوب شود یاباید طالبان صلح کنن
صلحی که دیگرکشورها بیارن دوام نخوادداشت
تمام ملت ومخالفان بایداراده ای برای صلح داشته باشن وبدون هیچ فشاری ازسوی دیگرکشورها خودشان بخواهن صلح کنن وعقلاشان رابه کاراندازن ودست ازافراط گری بردارن وبدانن دنیا خیلی فرق کرده قرن بیست ویک هست نه قرن یک هروقت به این نتیجه رسید ن وفهمیدن که این کشورمتعلق به همه اقوام است انوقت به صلح نزدیک میشویم وهم وطنان عزیز اگر ماصلح واقعی داشته باشیم نیازی به هیچ قدرتی خارجی نداریم وازهیج چیزی هراس نداشته باشید به یاری خدا وباهمت مردم کشوررامیسازیم
جمشیدی هرات

>>>   صفت کردن از یک دیوانه خود فروخته شده بی خاصیت دروغگو دشمن مردم جفای بزرگ در حق ملت مظلوم افغانستان است غنی احمدزی طالب نکتایی پوش قومگرای منافق اینکشور را و مردم انرا سخت تحت ضربات انسانهای پست فطرت پست همت خودفروخته شده جاسوس پاکستان قرار داده و عملکرد خاینانه ان بالاتر از عملگرد منافقانه کرزی است بنفع طالبان مزدوران ای اس ای پاکستان کرزی خاموشانه و اشکارا وطنفروشان طالبان را از بند رها میکرد و حملات شبانه و استفاده از سلاح مرگبار بر ضد طالبان را منع کرده بود و بخارجیان اجازه حملات هوایی و زمین را بر بالای طالبان کاملن بند کرده بو

>>>   تاجیک نژاد
درود ومهر نثار استادبزرگ
خاطره ی دارم از اوان کودکی ونوجوانی ! قصه چنین است:
مسیر رمه ی کوچی های که به ییلاق میرفتند درست از منطقه و ده ما میگذشت عادتا یا ازروی مجبوری کوچی ها برای حفاظت از گله توله سگ های به اصطلاح محلی "گرنده "
را دربدل بره از صاحبش میگرفتند وباخود به ییلاق میبردند موقع از ییلاق بازگشت می نمودند همان کوچک سگ چنان بردم ده حمله میکرد که سگهای نابلد نمی کردندحتی برمادر و پدران خود می تاخت و به هرصورت ممکن برای صاحبش کوچی جلب توجه میکرد و وفاداری خود را به اثبات میرساند.
همین تاجیک نماهای که سد راه واقع میشوند و پاچه گیری دارند دور ازشرافت انسانی شان مانند همان ....از راه گد شده ایی هستند که برای رضایت باداران خود بیشتر از دیگران از پاچه ی ما میگیرند تا استخوانِ بدست بیاورند !

>>>   Salam
ائتلاف كه از تركيب دوستم ، محقق و عطا ، لالى ، رازق پاى لچ و .....باشد، حال خودتان آينده را پيشبنى كنيد . اينها مزدوز ترين ، معامله گر ترين و زر اندوز ترين ها در ميان تيكه داران قومى اند . به لحاظ خدا به اين مسخره ها ديگر ميدان ندهيد ، چند آدم و انسان درست را پيش كنيد و مردم را بيش از اين مسخره نكنيد . اينها نه سواد دارند ، نه دانش نه هم مرام و هدف انسانى .

>>>   سفیر روسیه در قطر اعلام کرده است که قطری‌ها قصد دارند ۲۰۰ میلیارد دلار خرج جام جهانی ۲۰۲۲ کند.
او اظهار کرد: حداقل ۲۰۰ میلیارد دلار هزینه جام جهانی ۲۰۲۲ می‌شود. آن‌ها می‌خواهند بهترین کار خود را به نمایش بگذارند، بنابراین بیشترین هزینه را برای مسابقه‌ها خواهند کرد.
در سال ۲۰۰۹ که روسیه میزبانی جام جهانی را از آن خود کرد هزینه برگزاری جام جهانی ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده شده بود

>>>   شخصیت جنرال دوستم ستودنی است،چون آمدنش خیلی بهترازتبعیدبودنش هست،حالادشمنانش هنوزهم دوستم رابه خوبی نپزیرفته ودوستانش نیزبابودنش آرامش خاطردارند، کسانیکه تبعیددوستم رایک بازی برای پیشبرداهداف سیاسی خودمیدانست بازهم باپای لرزان مکلف است بعنوان یک راهکارسیاسی ازوی حمایت کندولوباهربهانه ی تابتواندراهی دیگری ازهرجهت برای تحقیردوستمدرپیش گیرد،امابااین حال این جنرال هست که چگونه بتوان مردم خودراهمچون مثل گذشته ازخویش راضی نگه داشته وحمایتهای بی دریغ آنهارابه سادگیازدست ندهد،مهم نیست که جنرال چه معامله ی کرده مهمترازآن این است که دوستم پس ازاین چه اهداف راباوجودی معامله اش دنبال خواهندکرد،اشرف غنی وهمکارانش هم آنچه تاحالااتفاق افتاده تاحدممکن پایبندنخواندبودبلکه تلاش میورزندتابدترازتبعیدجنرال رادنباله رووی کند،اماآنجه که لازم است وقتی پای مردم پیش کشیده میشودهرحکومت دولت مستقربه ارزشهای مردمی پایبندندمتآسفانه حکومت افغانستان نه

>>>   امیرمحمد یعقوب خان دیوانه و جاسوس انگلیس با محمد اشرف غنی دیوانه و جاسوس امریکا یک ذره فرق ندارد.
یک مورخ و ژورنالیست انگلیس هنگامیکه در چار آسیاب جنگ شدیدی بین انگلیس و افغانان جنگ شدیدی جریان داشت اجازه یافت به خیمه یعقوب خان داخل شود. امیر تازه نماز پیشین را تمام کرده بود. ژورنالیست ناگهان از امیر پرسید: اعلیحضرتا! برای چه کسی دعا کردید؟ امیر جواب داد برای لشکر انگریز!
ژورنالیست در تعجب فرورفت زیرا میدید که یکطرف یک ملت قهرمان برای آزادی وطن خود میجنگد و از طرف دیگر یک پادشاه نیمه دیوانه برای لشکر دشمن دعای پیروزی میکند!!!!!

>>>   منابع محلی در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان مدعی اند که ساعت ٢ بعد از ظهر روز گذشته جنگنده های نیروهای حمایت قاطع گروهی از جنگجویان طالب را که مصروف نبرد با گروه تروریستی داعش بودند؛ مورد حمله قرار داده است تا در نبرد ها با داعشی تضعیف شوند.
یک فرمانده محلی طالبان* در ولسوالی درزاب ادعا می‌کند که جنگنده های نیروهای خارجی خط نبرد آنها با گروه تروریستی داعش** را در قریه قزل غول ولسوالی درزاب آماج حمله قرار داده است.

به گفته این فرمانده طالب، جنگجویان شان زمانی مورد حمله هوایی قرار گرفتند که قصد استقرار در دو پوسته تازه تصرف شده از نزد تروریستان داعش را داشتند.

این فرمانده طالب می‌گوید که جنگجویان آنان با آگاهی از حمله هوایی بر پوسته‌های تازه تصرف شده، نیم ساعت قبل از حمله هوایی ساحات تصرف شده را ترک کرده بودند که بدنبال حمله هوایی نیروهای خارجی، تروریستان داعش دوباره در آن ساحات مستقر شدند

>>>   از برگه کریمی:
«ناقلین قندهاری الاصل فاریاب، عاملین جنگ و وحشت درشمال، امروز در کابل به تحریک ارگ خواهان محاکمه صاحب خانه، قوماندان قیصاری، شدند.
از آن نهال نامیمونی که امان الله فاشیست غرس کرده بود کرزی- احمدزی- طالب دارند بهره می‌برند.
پس بی دلیل نیست که اینها امان الله لاتی را "یگانه" قهرمان ملی خود می‌دانند.»
آری؛ این راست روزگار ماست!

>>>   Rawi
با تشکر از دولت وحدت ملی که با قربانی کردن ۵۰ عدد انسان از جنرال صاحب پذیرایی کردند و با تشکر از جنرال صاحب که به خواست مردم لبیک گفتند و به وطن تشریف آوردند ؛ اما قیصاری چه شد ؟!

>>>   حاکمان و سیاستمداران ما حکومت کردن را دزدی و سرکوب و خفه کردن مردم و سرکوب جامعه معنی و تعبیر می کنند، در صورتی که حاکمان باید تابع قانون بوده و اعتقاد و التزام به آزادی و قوانین حقوق بشر جهان داشته و خادم و حلال مشگلات سیاسی و اقتصادی و رفاه و آسایش و امنیت مردم باشند. حاکمانی که نتواند برای حل مشکلات و موانع کشور راه حل سیاسی مسالمت آمیز ارایه کرده و عملی سازد، بدرد چوپانی هم نمی خورند چونکه گله را به دره و یا گرگ می سپارند. دیکتاتور و حاکمانی که آزادی و حق حاکمیت ملت و انتخابات آزاد( دموکراسی) را از مردم گرفته و یا سلب و نقض کرده و حاکمیت مردم را غصب می کنند، خود پیشاپیش مادر و هم مادر بزرگ و پدر و پدر بزرگ جنگ و دشمنی با داخل و خارج هستند و باید سرنگون شوند و بروند.

>>>   من به عنوان یک ایرانی یک پیام برای شما دوستان افغانستانی دارم شاید شما تهدیدهای ترامپ احمق و پاسخ های روحانی و سردار سلیمانی را دیده باشید خوشی و ناخوشی شما برادران با ما ایرانی ها به هم گره خورده است متاسفانه آمریکا بخاطر تهدید ایران هم که شده نمیخواهد در افغانستان ثبات و عدالت و امنیت و پیشرفت حاکم شود و مخصوصا با اقوام فارسی زبان تاجیک و هزاره دشمنی دارد که برای مقابله با ایران است اما من خبرهایی دارم و مژده دارم برای شما شاید غیر قابل باور یک مثال میزنم شما شاهد بودید امام خمینی ره بنیانگزار انقلاب و جمهوری اسلامی ایران چند حادثه بزرگ را از قبل پیشبینی کرده بودند اول شکست شوروی که در نامه دعوت گورباچوف به اسلام بود دوم اینکه آمریکا هیچ غلطی در قبال ایران نمیتواند کند سوم بیداری اعراب و مسلمانان را ایشان پیش بینی کرده بودند امروز مسلمانان حداقل دریافته اند که زیر بار حاکمان دست نشانده استعمار نروند امروز هم رهبر کنونی جمهوری اسلامی اموری را پیش بینی کرده که مطمین باشید بدون شک چه باور کنید چه باور نکنید چه تعجب کنید چه تعجب نکنید واقع خواهد شد چون مبتنی بر اسرای از بشارت ها و نشانه ها و اسباب ظهور امام مهدی عج میباشد شما اگر در این راستای بیداری و اتحاد مسلمین گام بردارید خود را به جریان حق خواهی نزدیک ساخته اید اما اگر به زیر بیرق طاغوت ها بروید قضیه فرق خواهد داشت این عصر عصر شکست و نابودی قطعی اسرائیل توسط لشکر مقاومت با محوریت ایران خواهد بود جبهه مقاومت مسلمین امروز از ایران عراق سوریه لبنان یمن نیجریا فلسطین و لشکر زینبیون پاکستان و فاطمیون افغانستان شکل گرفته است و در مرز اسرائیل امروز فقط آماده یک دستور هست تا اسرائیل را از کره زمین محو نماید امروز سپاه قدس ایران در سراسر غرب آسیا بیش از ۲۰۰ هزار موشک آماده به شلیک هدف گزاری شده بر اسرائیل و پایگاه های آمریکایی و مزدورانشان موجود دارد بخصوص قسمی از آنها در شام و عراق و یمن موجود میباشد بشارت دیگر این که یقیین بدانید حکومت هایی که با اسرائیل و آمریکا همدستی مستقیم داشته باشند و در جنایات و مسلمان کشی شریک باشند قطعا ضربه خواهند خورد به قول رهبر معظم ما بینی آنها خاک مال خواهد شد شما امروز میبینید بیش از ده کشور دنیا تلاش کرد اهداف شیطانی خود را در سوریه و عراق پیاده کند اما در نهایت همان شد که ایران گفته بود هم بشار اسد ماند چون در جبهه مقاومت علیه اسراییل شریک بود و هم محور مقاومت یمن خواهد ماند چون علیه اسراییل برنامه و تدارکات موشکی دارد امروز رابطه اسراییل و امارات و عربستان کاملا آشکار و نمایان و واضح شده است خوب شما دیدید ایران گفت اگر قرار باشد تنگه هایی داریم که خرید و فروش کل نفت دنیا را با خطر مواجه میکند فقط تنگه هرمز که در اختیار ایران است به تنهایی نیمی از کل نفت جهان را عبور میدهد سردار سلیمانی گفت از حالا دریای سرخ بر شما نا امن شده است و عربستان مجبور شد بعد از انفجار ۲ ناوچه نفت و ناو جنگی خود به طور موقت عبور نفت از دریای سرخ را متوقف نماید همچنین انصارالله بعد از استهداف دقیق شرکت نفتی آرامکو عربستان و فرودگاه ابوظبی توسط پهبادها اعلام نمود از حال به بعد پایتخت های شما در امان نخواهد بود رییس جمهور ما اعلام کرد جنگ با ایران مادر کل جنگ ها خواهد بود و با دم شیر بازی نکنید حال به شما دوستان بگوییم شما نگران نباشید سقوط حکومت وهابی سعودی عربستان و همچنین سقوط اسراییل و پایگاه های آمریکایی حتمی خواهد بود هرچند شما بسیار متعجب شوید و این را فکاهه بدانید اما این حقیقت است اگر نمیدانید از رزمندگان فاطمیونی بپرسید لذا شما خود را به جهانخوران احمقی همچون ترامپ متصل نسازید که در عواقب جرمشان شریک نشوید بلکه به عکس شما با جبهه مقاومت اسلامی علیه مستکبرین هم پیمان شوید یا این که حداقل مثل کشورهایی همچون الجزایر عمان و پاکستان بی طرف بمانید خود را داخل در سربازهای سعودی علیه مسلمانان نکنید که سرنوشت قطعی آنها سوزانده شدن زیر آتش موشکهای مقاومت خواهد بود

والسلام س.ق.ج.ا.ا شاهین۶۷

>>>   جناب شاهین 67، این ادعاها و هارت و پورتهای شما را دیکتاتور تک حزبی شوروی سابق و شاه سابق ایران ، قذافی، صدام و تمامی دیکتاتورهای دیگر داشته و دارند، آیا به صلح و ثبات و پیشرفت کشور آنان منجر و ختم شده است؟ فتنه گری و صدور ترور و جنگ و وحشت که اقتدار و صلح و ثبات و پیشرفت حساب نمی شود. فکر نان باش که خربزه اب هست. تا موقعی که دیکتاتورها و دوستان نادانی هست، دشمنان دانا از بلبشور و نا امنی و آب گل آلود داخل ماهی گرفته و منافع خود را تاًمین خواهند کرد. دشمن دانا به از نادان دوست.

>>>   جواب(جناب شاهین 67، این ادعاها و هارت و پورتهای شما را دیکتاتور تک حزبی....) ای ....خطاب من با مردم واقعی و رنج کشیده ملت افغانستان بود که از شر حاکمان اجیر شده استعمار در عذابند اما خطاب من با قشر اندک اجیرشده آمریکا و دست نشانده آنها نبود روزی که ما اربابانتان را به خاک ذلت افکندیم شما خود به خود در سوراخ های موش خودتان را گم خواهید کرد من خواستم حقایقی را برایت بیان کنم که بدانی دیر یا زود با آنها مواجه خواهی شد گذر تاریخ صحت این پیام را اثبات میکند (فصبرٌ جميل...)
اندکی صبر سحر نزدیک است...
ما از مواجه با فرعون های زمان هراسی نداریم
اتفاقا سرمان درد میکند برای یک جنگ جهانی بین حق و باطل اگر ترامپ احمق خود را دیوانه میخواند ما در عشق شهادت دیوانه تر از اوییم و وقتی مولای ما حضرت امام حسین(ع) باشد ما را از مرگ چه باکی هست؟ به قول سردار ما فعلا بهتر است دشمنان آمریکایی ما و مزدورانشان فکر پوشک باشند تا شلوارشان را خیس نکنند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است