به کدام انتخابات و کدام نامزدان؟
اگر کودتا نشود، باز هم انتخاباتی دیگر مملو از تقلب و ریا برگزار خواهد شد و بازهم مانند گذشته رای مردم هیچ تاثیری بر روند تعیین افراد نخواهد داشت 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۱۵    ۱۳۹۷/۵/۳ کد خبر: 153067 منبع: پرینت

کمیسیون انتخابات که هنوز متوهم و سرگردان فرامین یکی پس از دیگری جناب اشرف غنی است، هرگز هیچ تصمیم نهایی درباره انتخابات آینده نه می تواند بگیرد و نه صلاحیت آن را دارد.

کمیسیونی که از رییس آن گرفته تا کمیشنران و رییس دالانشا و مسوولان ولایتی آن را جناب اشرف غنی با مشورت مشاوران آمریکایی خود تعیین و منصوب می کند، نه اینکه استقلال داشته باشد و پسوند مستقل بودن را یدک بکشد، که ندارد، بل کاملا وابسته به جناح ارگ و سفارت آمریکا در کابل می باشد.

حالا در چنین کمیسیونی چگونه می شود که انتخابات کاملا آزاد و مستقل برگزار شود؟
اینجا مشخص می شود تمامی آن افراد و شخصیت ها و سران احزاب و نهادهایی که برای انتخابات تبلیغ می کنند، هرکدام جداگانه یا از جانب سفارت آمریکا و دست نشاندگان آن در ارگ ریاست جمهوری افغانستان انتخاب شده و یا نقاط ضعف قوی دارند که بخاطر آن مجبور به اطاعت از فرامین ارگ هستند و باید دست چنین کارهایی بزنند.

افراد مستقلی که هم که بنام نامزدان مستقل پا به عرصه انتخابات افغانستان گذاشته اند، یا از همان دسته اول هستند و یا نمی دانند که چه می کنند و بفکر آینده مالی بهتر و موقعیت مهمتری هستند که در آینده در منظر مردم بیشتر دیده شوند و راحت تر حرص دنیایی شان را ارضا نمایند.

به وضوح می توان دید که وضعیت نماینده های قبلی مجلس در انظار عموم چگونه تجلی یافته و مردم از چه منظری به آنان می نگرند. پس اگر انتخاباتی واقعی در میان باشد که نیست، این نماینده ها هرگز برای بار دیگر رای نمی آورند. نماینده های تازه پا به عرصه نامزدی نمایندگی گذاشته هم وضعیت بهتری از آنان ندارند، زیرا آنان نیز نمی توانند وضعیت موجود را درک کرده و به نفع مردم گام های مثبتی بردارند.

در هرحال در هیاهوی نامزدی در انتخابات مجلس و شوراها، ایتلاف هایی در حال شکل گرفتن است که چهره های خسته گذشته در آن ایتلاف ها نقش آفرینی می کنند.
از حالا به وضوح می توان گفت که آینده این ایتلاف های مصلحتی به کجا می انجامد و مردم سرگردان به دنبال اینها در چه حالتی از سرخوردگی سیاسی و اجتماعی خواهند رسید.

اگر کودتا نشود، باز هم انتخاباتی دیگر مملو از تقلب و ریا برگزار خواهد شد و بازهم مانند گذشته رای مردم هیچ تاثیری بر روند تعیین افراد نخواهد داشت.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   رشاد راحم
این هم نمونه یی از تعصب و قوم پرستی اشرف غنی در وزارت امور داخله!
معین ارشد امنیتی وزارت داخله پشتون.
معین محافظت عامه وزارت داخله پشتون.
معاون اول وزارت داخله پشتون.
معین پالیسی و استراتیژی وزارت داخله پشتون.
ریس عمومی پیژنتون وزارت داخله پشتون.
معین اداری وزارت داخله پشتون.
ریس (ریاست سرحدی) وزارت داخله پشتون.
قومندان عمومی قطعات خاص وزارت داخله پشتپن.
ریس عمومی مبارزه با جرایم پشتون.
ریس ریاست جرایم سنگین وزارت داخله پشتون.
ریس ارکان و معاون معین ارشد امنیتی پشتون.
قومندان مرکز تربیوی پولیس وزارت داخله پشتون.
قومندان امینه کابل پشتون.
ریس محبس مرکزی وزارت داخله پشتون.
آنهایی که از قید قلم باز مانده اند را شما اضافه کنید،.
درضمن قابل یادوآری است که امضا و احکام ویس برمک وزیر داخله نزد معینان وزارت داخله چلش ندارد.

>>>   انتخابات افغانستان به همان اندازه خندآور است که دولت افغانستان است، آیا میتوان باور کرد که امریکا به ما واقعاً دموکراسی میآورد؟ در خود امریکا دموکراسی واقعی وجود ندارد چی برسد به مستعمره آن افغانستان. هر کی که از خود امریکایی ها امریکایی تر باشد ، پست و بیوجدان باشد ، به خاطر پول از هیچ کاری دریغ نکند ، خلاصه صد در صد غلام حلقه به گوش امریکا باشد در افغانستان به مقامهای بالا راه مییابد و گرنه یا به انزوا کشانده میشود و یا تاپه تروریست یا مخالف دولت به پیشانیش زده او را میکشد. امریکا ابر قدرت دنیا است هر چی که او میخواهد همون میشود نه کودتایٔی علاج کار است و نه چیزی دیگری. این رهبران هم از ترس جان خود مجبور اند به هر دول که امریکا بزند برقصند .
وای بر حال مردم مظلوم و بیدفاع افغانستان.

>>>   دیکتاتور و حاکمانی که آزادی و حق حاکمیت ملت و انتخابات آزاد( دموکراسی) را از مردم گرفته و یا سلب و نقض کرده و حاکمیت مردم را غصب می کنند، خود پیشاپیش مادر و هم مادر بزرگ و پدر و پدر بزرگ جنگ و دشمنی با داخل و خارج هستند و باید سرنگون شوند و بروند.

>>>   کودتا!
این بمعنی کشت در دشت خشک است!
هرکه کودتا کند کشمش جورش می کنیم! همین دولت موجود فابل حمایت است!

>>>   Amirzada II
"ائتلاف نجات" امروز رنگ بدل کرد

"ائتلاف نجات" که تقریبا یک سال پیش در خانه جنرال دوستم در انقره برای نجات دوستم شکل گرفته بود، امروز در کابل رنگ بدل کرد و به "ائتلاف ملی بزرگ" تبدیل شد.
چگونه ائتلاف مذکور یک چشم زدنی بعد از بازگشت جنرال دوستم به "ملی و بزرگ" تبدیل شد؟
سازماندهندگان این ائتلاف به سه دلیل خود را " ملی و بزرگ" می دانند: نخست اینکه جنرال دوستم نجات یافته است و دیگر بحث نجات مطرح نیست؛
دوم اینکه چند نفر شخصیت نیمچه معروف پشتون تبار بحیث مار آستین در آن حضور دارند تا ائتلاف رنگ ملی بخود بگیرد.
سوم این که در پشت ائتلاف شبح "سلطان بزرگ فساد"، پدر طالبانیزم و فاشیزم، حامد کرزی بحیث" ذعیم ملی!" قرار دارد و ائتلاف مذکور را بدور انگشتانش می چرخاند.

دو توصیه از این قلم به بزرگان ائتلاف:
۱) با بزرگ نمایی های کاذب هرگز بزرگ و ملی نخواهید شد، بلکه باور به افکار بزرگ و گام های استوار بزرگ و ملی خواهید شد.
۲) با سلطان فساد و مار های آستین هرگز به منزل مقصود نخواهید رسید.

>>>   محمد اکرام اندیشمند
اشرف غني در جلسه كابينه خود را بصورت غير مستقيم تا سال 2024 رييس جمهور اعلان كرد.
او در جلسه كابينه كه ديروز سوم اسد(١٣٩٨) تحت رياست خودش داير شد از محمد همايون قيومي سر پرست وزارت ماليه ابراز سپاس كرد. وي سپس بلافاصله ابراز اميد واري كرد كه با مديريت و پشت كار قيومي، منابع عايداتي كشور دقيق مديريت گردد تا ما بتوانيم تا سال 2024 راه رسيدن به خود كفايي را طي كنيم.

>>>   Hanifi
بدون شک اشرف غنی در انتخابات پیش رو برنده است.
البته برنده بودن به مفهوم این نیست که مردم به این مرتد روانی رای بدهد، برعکس در این نوبت انتخابات از رئیس کمیسون انتخابات شروع تا رییس دارالانشا کمیسون همه همچو خود اشرف غنی انسان های مریض و فاشیست استند خواهی نخواهی در فکر برگذاری کدام انتخابات شفاف عاری از تقلب نیستند و انتخابات را خواهی نخواهی با جعل و تقلب و شادی بازی به نفع اشرف غنی رقم خواهند زد.
اشرف غنی بنا بر اعتمادی که بر کارکنان کمیسون انتخابات و مدیریت جعلکاری و تقلب آنها دارد حق دارد چنین ابراز نظر کند و خود را رئیس جمهور کشور تا سال ۲۰۲۴ بداند.

>>>   Najib Salam
اين جمع شكمبو و بى هدف در اين هفده سال در قدرت بودند ، از اينها بپرسيد در اين هفده سال چه كارى به نفع مردم و كشور كرديد كه اكنون باز هياهوى دروغين به راه انداخته ايد ، اگر شما شرم نداريد ، بايد مردم شرم كنند كه بر شما اعتماد كنند . براى من در جمع اين مرده هاى زنده يك تن را نشان دهيد كه جز اين حكومت و اين قدرت نبوده باشد و مزدورى نظام فاشيستى را نكرده باشد . تك تك اينها ، معامله گر ، درذ سرمايه هاى بيت المال ، زر اندوز ، عاشق ماموريت به فاشيزم و دروغگويان بى همتا اند،اينها براى قدرت حكومتى و حفظ سرمايه هاى شان تن به هر ذلتى داده اند و در آينده هم چنين خواهد بود.

>>>   Hai Khurasani
فرش قرمز ائتلاف برای ورود پدرسالار ملی و معنوی مافیا( حامدکرزی).
و اما چند نکته :
یکم
ائتلاف رسماً اعلام نمود که تا حالا خطوط اساسی ندارد و به عبارت دیگر فاقد دیدگاه و طرح راهبردی است.
دو
این ائتلاف موفق به انتخاب رهبر نشده است و لهذا شکاف و دیدگاه فکری اش فوق العاده عمیق است.
سه
هنوز با محفل پغمان و استاد سیاف به نتیجه نرسیده اند و مذاکرات ادامه دارد.
چهار
از پدرسالار و رهبر معنوی مافیا( حامدکرزی) دراین ائتلاف به عنوان شخصیت ملی نام برده شد.
نتیجه کلی
این ائتلاف به راهکاری تأکید می نماید که عملاً تا دوسال آینده نه ممکن است و نه عملی، برنامه بایومتریک با توجه به شرایط و وضعیت کشور در این مدت باقی مانده امری ناممکن است.
پس اینها چه می خواهند؟
طرح این جمع که امروز جرئت بیان شفاف و روشن آنرا نداشتند( هرچند به اشاره گفتند) همان طرح دولت موقت به زعامت حامدکرزی و تحریم انتخابات پارلمانی می باشد یعنی تکرار تاریخ .
اما انتقاد اساسی و کلیدی براین جمع که شعار دموکراسی می دهند این نکته است ،که اگر واقعاً خواستار تفکر دموکراتیک در کشور هستید ،پس چرا شرافتمندانه استعفا نمی کنید تا استراتیژی تان روشن و شفاف باشد و مردم هم بتوانند به درستی و صداقت شعار ها اعتماد نمایند؟

>>>   امید است که در انتخابات چنین حالتی پیش نیاید ورنه بی اتفاقی و سراسیمگی همه افغانستان را در بر خواهد گرفت ،گرچه اثار تخطیها روزبروز در دستگاه کمیسون انتخابات رونما میگردد و دولت ع وغ به شکلی از اشکال کوشش میکنند این انتخابات را هم به چالش بکشاند ،امید است از این حرامخوری دوری بجوید و سراسمگی انتخابات را بگزارند به شکلی حلال اش صورت گیرد
عبدالله ریحان

>>>   Badry
ائتلاف جدید التشکیل در کابل ، اتحادیه احزاب سیاسی جنبش ، جمعیت ، وحدت و چند گروه بی اصل و نسب اواغنه است ،برای گرفتن قدرت در دولت آینده اوغانستان . این اشخاص نماینده شهروندان اوغانستان نبودند و نیستند و نباید از نام اقوام در جایی گپ بزنند.

>>>   یل سامانی
تا زمانی که در ساختار نظام سیاسی وتغییر در قانون اساسی کشور مبنی بر جایگاه دیگر اقوام روشن نشود مشکل افغانستان قرن ها باقی خواهد ماند...اگر مشارکت است باید ریاست جمهوری بین پشتون وتاجیک شکل نوبتی باشد نه انحصاری وتک قومی.
1

>>>   Farid
" ائتلاف بزرگ ملی " اگر نتواند تداوم حاکمیت قبیله محورِ " تیم تداوم " را متوقف بسازد و نتواند به پرسش های مهم امروز پاسخ دهد به پشیزی نمی ارزد . امروز مردم به آزادی واقعی ، به دموکراسی پاک و به امنیت نیاز دارند و دولت در کنش خویش ضامن امنیت نیست . امروز مردم می خواهند از فقر رهایی یابند اما دولت هیچ برنامه ی برای مبارزه با فقر ندارد . اعتیاد به مواد مخدر جان جوانان مارا می گیرد اما دولت برنامه ی مبارزه با بذر، قاچاق و اعتیاد به مواد مخدر ندارد . جوانان به کار نیاز دارند اما دولت و سکان داران اقتصاد کشور حدِ اقل برنامه ی اشتغال برای فارغان دانشگاه های وطن ندارند . زنان مانند گذشته زیر ستم اند . به زن ، جوان و کودک باید فکر کرد و برای آنها زمینه های زندگی مطلوب و رشد و شگوافایی را آماده ساخت .

>>>   وای بر حال مردم مظلوم و بیدفاع افغانستان.

>>>   Salam
در انتخابات آينده پشتون ها با مهارت همه را تحت كنترول دارند . غلجايى ها به رهبرى غنى و اتمر و حكمتيار و درانى ها به رهبرى كرزى ، ائنلاف نجات كه از سوى پشتون ها مهار شد و كرزى با مهارت آنرا به ائتلاف بزرگ ملى تغيير داد ، چهره هاى ناسيوناليست و پشتونيست چون احدى در محور اين ائتلاف قرار دارند و اجازه نخواهند داد تا محوريت تاجيك ها ، ازبيك ها و هزاره ها شكل گيرد ، عده يى كودن كه از تاريخ نمى آموزند فكر مى كنند كرزى ، احدى و....رهبرى ايشان را مى پذيرند . پشتون كه به اقتدار پشتون باور نداشته باشد وحاضر شود اقتدار غير پشتون را بيپذيرد تا اكنون وجود ندارد . پشتون ها باهمان تفكر برادر بزرگ روى ديگران دست مى كشند .

>>>   در حاليكه هشتاد درصد كشور غير پشتون است ولي دولت فاشيستي غني دو موقف مهم كميسون انتخابات را به خاطر يك تقلب بزرگ به نفع خوبش آماده كرده و دوكزينه مهم را در اين كميسون از قبايل پشتون انتصاب كرده ، اگر اين ريس جمهور متقلب كه خود به تقلب اجبارآ زعيم كشور شده است در سدد مهندسي تقلب كسترده از قبل ساخته و بافته
نيست چرا اين دو جايگاهي مهم كه نقش تعين كننده را دارا مي باشد به قبيله خويش واگذار كرده
به همگان معلوم است دو پست در كميسون انتخابات خيلي مهم و حياتي است
١-ريس كميسون انتخابات
٢- ريس دبير خانه و يا دارالانشا
بايد يكي از اين موقف ها متعلق به اقوام غير پشتون به ويژه برادران تاجيك ميبود
و ديگر موقف هايش هيچ مهم نيست و نقش سمبوليك را دارد .
سجادي

>>>   Mansoor Badry
دقیق پیش بینی می توان کرد که ائتلاف تازه جور شده هنگام انتخاب رهبری از هم می پاشد . اگر در رهبری این ائتلاف اوغانی مقرر نگردد ، متباقی اواغنه به گلبدین خواهند پیوست !

>>>   وشه چین
چیزی که " افغان ها " از آن ترس زیادی دارند سرشماری جمعیت این کشور است . فکر نکنید رهبران افغان ها نمی دانند، به خوبی میدانند که اقلیت اند .

>>>   وقتی دولتمردان افغانی مردم و مملکت داری بلد نیستند و یا نمی تواننند کشور اداره کنند، آنوقت یکی دیگر می آید و اداره می کند. یکی ابلهی ریگ در کفش داشت *** چو درمانده شد دست بر سر گذاشت
دلال بازی و رانت خواری و دزدی و اختلاس که نشد مملکت داری و یا اقتصاد. کسی که اقتصاد را مال خر تعریف می کند، عکس العمل و پاسخ اقتصاد و ورشکستگی را نیز باید هضم و تحمل کند. اقتصادی که روی استبداد و شرع اسلام و سانسور و شکنجه و اعدام و جنگ افروزی و آدمکشی باشد، بهتر از اقتصاد ما نمی شود. یعنی از مکافات عمل غافل مشو*** گندم از گندم بروید جو ز جو.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است