توافق اقتصادی اروپا-آمریکا به مویی بند است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۲    ۱۳۹۷/۵/۶ کد خبر: 153139 منبع: پرینت

رییس کمیسیون اروپا ضمن بی نتیجه خواندن دیدار خود با رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد که توافق اقتصادی با آمریکا به مویی بند است.

«ژان کلود یونکر» رییس کمیسیون اروپا در گفتگو با شبکه تلویزیونی آ ار د در خصوص سفر به واشنگتن و دیدار با «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا اظهار داشت: من با هدف دستیابی به توافق با آمریکا راهی واشنگتن شدم، اما متاسفانه توافقی حاصل نشد.

وی در توضیح گفته خود تاکید کرد: فشارهای دولت آمریکا سایه سنگینی بر توافق با اروپا انداخت و مانع از تحقق آن شد. بهتر است بگویم توافق دوجانبه در زمینه تعرفه های گمرکی به مویی بند است.

یونکر با بیان اینکه تجار اروپایی نباید نگران شرایط موجود باشند، افزود: در وضعیت کنونی حس رقابت و عقب ماندگی اقتصادی برای اروپایی ها معنا ندارد، زیرا ما در عدم دستیابی به توافق اقتصادی با آمریکا مقصر نبوده ایم.

رییس کمیسیون اروپا همچنین با اشاره به مناسبات دو جانبه اروپا- آمریکا خاطرنشان کرد: از نقطه نظر من دستاورد تنها به معنی تحقق توافق بر سر تعرفه های گمرکی با رییس جمهوری آمریکا بود، نه چیزی مانند شروع یک دوستی جدید، زیرا اروپا و آمریکا سابقه دیرینه ای در همکاری های دوجانبه و دوستی با یکدیگر دارند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
اروپا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است