نگرانی انگلیس از کمبود دارو
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۰۹    ۱۳۹۷/۵/۶ کد خبر: 153150 منبع: پرینت

صنایع دارویی انگلیس روز جمعه از ذخیره سازی دارو برای آمادگی در صورت برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) دشوار خبر داد.

سناریو برگزیت دشوار نگرانی‌هایی در خصوص کمبود احتمالی دارو در انگلیس ایجاد کرده است.

مایک تامپسون دبیرکل انجمن صنایع دارویی انگلیس در این مورد گفت: «از ما خواسته شده است برای هر دارویی که تولید می‌ کنیم ذخایری داشته باشیم. این بزرگترین چالش تدارکاتی است که صنعت دارویی انگلیس در زمان صلح با آن مواجه بوده است.»

این رویکرد درحالی مطرح می‌ شود که دولت انگلیس طی هفته جاری از قصد خود برای ذخیره سازی مواد غذایی و دارویی با پیش بینی عدم توافق در خصوص برگزیت خبر داد.

در صورت برگزیت دشوار پل‌ های تجاری میان انگلیس و اتحادیه اروپا از پایان مارس 2019 قطع می‌ شود. ترزا می‌نخست وزیر انگلیس اطمینان داد هدف از این رویکرد «اطمینان بخشی» به مردم انگلیس است.

با وجود این، بر خلاف بخش دارویی، کارشناسان توزیع مواد غذایی، ایده ذخیره سازی مواد غذایی را مضحک قلمداد می‌ کنند. انجمن خرده فروشان انگلیس در بیانیه‌ ای اعلام کرد: «توزیع کنندگان، زیر ساخت‌ های لازم را برای ذخیره مواد غذایی ندارند و در خصوص مواد غذایی تازه، این کار شدنی نیست.»

در ادامه بیانیه آمده است: «شبکه توزیع به شدت شکننده است و این موضوع مدرک دیگری مبنی بر لزوم داشتن طرح جایگزین برای اطمینان از حفظ مبادلات تجاری پس از 29 مارس 2019 است.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
دارو
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است