تیراندازی در نیواورلیان آمریکا با 10 کشته و زخمی
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۱    ۱۳۹۷/۵/۷ کد خبر: 153184 منبع: پرینت

وقوع تیراندازی در شهر نیواورلیان آمریکا موجب کشته شدن سه نفر و زخمی شدن هفت نفر دیگر شد.

به گزارش یو اس ای تودی، شهر نیواورلیان در ایالت لوییزیانا در ساعات ابتدایی صحنه تیراندازی بود که در نتیجه آن سه نفر کشته شده و هفت نفر دیگر نیز زخمی شدند.

حال یکی از مجروحان این حادثه وخیم اعلام شده است.

این در حالی است که آمریکا دست کم صحنه سه تیراندازی منجر به قتل در کالیفرنیا، تگزاس و نیواورلیان بوده است.

در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه ها سبب شده تا اغلب مردم سلاح گرم در اختیار داشته باشند به همین دلیل آمار قتل در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالا است.

در این میان اقدام برخی از نمایندگان کنگره و کاخ سفید برای ایجاد محدودیت در زمینه فروش سلاح راه به جایی نبرده و ارتباط گسترده لابی سلاح در آمریکا با اعضای با نفوذ کنگره سبب شده تا فروش سلاح در آمریکا بدون هیچگونه مشکلی ادامه داشته باشد.

این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوری که تیراندازی در آمریکا به سوی مردم تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا، هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند. میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تاکنون در مقایسه با سال های 2000 تا 2008 سه برابر شده است.

این آمار از سوی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است. این وزارتخانه در 10 سال گذشته 50 هزار افسر، هفت هزار فرمانده ویژه صحنه های جرم و بیش از سه هزار افسر محلی و ایالتی را برای مقابله با جرم و جنایت به ویژه مقابله با تیراندازی آموزش داده، اما با این وجود تیراندازی به سوی مردم در آمریکا همچنان ادامه دارد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
تیراندازی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است