رسانه آمریکایی به ترامپ و معاونش تاخت
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۲    ۱۳۹۷/۵/۸ کد خبر: 153198 منبع: پرینت

در محافل سیاسی آمریکا گاها تلاش شده از «مایک پنس»، معاون «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهور آمریکا که خودش را از حاشیه‌ های ترامپ دور نگاه می‌ دارد تصویر فردی با ویژگی‌ های کاملا متضاد با خود او ترسیم شود.

«پنس» گاها در برابر ترامپ که به داشتن روحیات دمدمی‌ مزاج، پرخاشگر و بی‌ رحم شهره است چهره دوراندیش، عقلانی و ریوف دولت او توصیف شده است.

«فرانک بوری»، ستون‌ نویس روزنامه «نیویورک‌تایمز» در یادداشتی به این کلیشه‌ های ذهنی از «پنس» تاخته و او را درست همانند ترامپ فردی «جزم‌اندیش»، «دروغگو» و «بی‌ رحم» توصیف کرده است.

«بوری»، با توجه به اینکه در صورت استیضاح و برکناری ترامپ قانونا پنس سمت ریاست‌جمهوری را در اختیار خواهد گرفت در یادداشتی با عنوان «مایک پنس، وحشت در لباس تقدس» نوشته است: «استیضاح ترامپ چند مشکل دارد. بزرگترین آن، وحشت مقدس‌ مابانه‌ ای است که به کمین نشسته است.»

او اضافه می‌ کند: «مایک پنس چنین است و او بیش از آنچه شما می‌ دانید به رییسش شباهت دارد. او هم خودشیفته، جزم‌ اندیش، دروغگو و بی‌ رحم است.»

ستون‌نویس نیویورک‌تایمز در بخش دیگری از این یادداشت به نقل از یک کتاب درباره پنس نوشته او در دوران فعالیتش به عنوان فرماندار ایالت «ایندیانا» دستور دوخت لباس‌ هایی را داده که روی آنها نام خودش، همراه با سمتش «فرماندار ایندیانا»، گلدوزی شده بود.

«بوری» نوشته در کتابی به نام «رییس‌جمهور سایه» تصویر دقیقی از معاون ترامپ ارایه شده است. او به نقل از همین کتاب می‌ نویسد «پنس» احترامی برای علم قایل نیست و زمانی اصرار می‌ ورزیده که مصرف دخانیات موجب سرطان نمی‌ شود؛ یا اینکه بحث تغییرات جوی واقعی نیست و دولت آمریکا آن را برای افزایش کنترل روی مردم مطرح می‌ کند.

به نوشته این روزنامه‌ نگار، دیدگاه‌ های «پنس» درباره آمریکایی‌ های آفریقایی‌ تبار را در بهترین حالت می‌ توان «عاری از مروت» توصیف کرد.

پنس زمانی که فرماندار بوده تن به عذرخواهی از مرد سیاه‌ پوستی که علی‌ رغم بی‌ گناهی یک دهه به زندان افتاده، نداده و یا بحرانِ قرار گرفتنِ سیاه‌ پوستانِ یکی از مناطق فقیرنشین این ایالت در برابر سطوح خطرناک سرب را نادیده گرفته است.

«بوری» می‌ گوید از «دی‌آنتونیو» نویسنده کتابی درباره پنس پرسیده اوضاع آمریکا با ترامپ وخیم‌تر خواهد بود یا با پنس؛ و او در پاسخ گفته است: «باید بگویم ترامپ را ترجیح می‌ دهم.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است