مایک پنس به دنبال ایجاد آژانس امنیت سایبری آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۷    ۱۳۹۷/۵/۱۰ کد خبر: 153303 منبع: پرینت

معاون رییس جمهور آمریکا خواستار تشکیل آژانس امنیت سایبری در زیر مجموعه وزارت امنیت داخلی شده است.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پنس معاون رییس جمهور آمریکا سه شنبه در جریان سخنانی در یک نشست امنیتی، از سنا خواست تا قانونی را برای تشکیل آژانس امنیت سایبری در زیر مجموعه وزارت امنیت داخلی آمریکا تصویب کند.

وی تاکید کرد: ما از سنای آمریکا می خواهیم تا قبل از پایان سال قانونی را برای تشکیل آژانس امنیت سایبری تحت مدیریت وزارت امنیت داخلی تصویب کند.

وال استریت ژورنال نیز سه شنبه گزارش داد که ایجاد آژانس امنیت سایبری از سوی وزارت امنیت داخلی آمریکا در صورتی از سوی مقام های واشنگتن با حمایت روبرو شده است که مقام های دولت ترامپ به این نتیجه رسیده اند که حمله های سایبری تنها به ضرر یک شرکت یا یک صنعت نیست بلکه می تواند تبعات گسترده‌ ای در کل جامعه آمریکا داشته باشد.

پنس در ادامه افزود: من بر این باورم که روسیه در انتخابات 2016 آمریکا دخالت کرده ولی این دخالت تاثیری بر نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری نداشته است.

وی باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا را به بی توجهی به امنیت سایبری متهم کرده است که منجر به بحران کنونی شده است.

آمریکا به تازگی 12 شهروند روسی را به دست داشتن در حمله های سایبری و هکری متهم کرده است.

مسکو اتهامات جدید مطرح شده از سوی آمریکا را رد کرده است. پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی، نهادهای اطلاعاتی آمریکا تحقیقات گسترده ای را درباره اتهام تبانی کمپین انتخاباتی ترامپ با مقام های روسی آغاز کرده اند. نهادهای اطلاعاتی آمریکا مدعی هستند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری دخالت کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مایک پنس
آژانس امنیت
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است