کنسولگری انگلیس در روسیه تعطیل شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۴    ۱۳۹۷/۵/۱۳ کد خبر: 153360 منبع: پرینت

سفارت انگلیس در روسیه تعطیلی سرکنسولگری این کشور در شهر سن‌پترزبورگ را رسما تایید کرد.

سفارت انگلیس در روسیه با انتشار بیانیه‌ ای در شبکه اجتماعی این سفارتخانه تعطیلی سرکنسولگری این کشور در شهر سن‌پترزبورگ را رسما تایید کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، در بیانیه سفارت انگلیس آمده است: «سرکنسولگری انگلیس رسما تعطیل شده است و متاسفانه این مساله بعد از اقدامات دولت روسیه به دنبال اتفاقات مرتبط با سالزبری به ما تحمیل شده است. روز دوشنبه پرچم انگلیس در حضور هر دو سرکنسول ما که به این شهر اعزام شده بودند، پایین کشیده شده است».

بر اساس این گزارش، سرکنسولگری انگلیس در سن‌پترزبورگ در ماه ژوین بخشی از فعالیت خود را متوقف کرده بود اما تا پایان برگزاری جام جهانی فوتبال در روسیه همچنان فعال بود. روسیه میزبان بیست و یکمین دور از رقابت‌ های جام جهانی فوتبال 2018 بود که با پیروزی فرانسه در رقابت فینال به اتمام رسید.

«سرگیی اسکریپال» افسر سابق اطلاعات روس در تاریخ 4 مارس به همراه دخترش در سالزبری انگلیس دچار مسمومیت شده و مدتی به کما رفته بود. دولت انگلیس، مسکو را عامل این مسمومیت معرفی کرده بود و تعدادی از دیپلمات‌ های روس را با استناد به همین ادعا اخراج کرد که این اقدام لندن موجی از اخراج دیپلمات‌ های روس در کشورهای غربی را به دنبال داشت. مسکو قویا این اتهامات را رد کرده و انجام تحقیقات مشترک با لندن در مورد این حادثه را خواستار شده است. با این وجود، دولت انگلیس این درخواست را نپذیرفته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
روسیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است