مفتی سعودی: زنا و شرب خمر برای حاکم جایز است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۴    ۱۳۹۷/۵/۱۴ کد خبر: 153387 منبع: پرینت

«عبدالعزیز الریس» مفتی سرشناس سلفی و از شخصیت های اصلی جریان جامی در عربستان درباره هرگونه انتقاد از حاکم و برگزاری تظاهرات علیه او هشدار داد.
به گزارش شفقنا به نقل از القدس العربی، الریس که در یکی از مساجد مدینه منوره سخنرانی می کرد، گفت: اگر حاکم به صورت علنی زنا کند و در تلویزیون رسمی مشروبات الکلی بنوشد، اعتراض به او و انتقاد از او جایز نیست.
وی با اشاره به اینکه اگر کسی بخواهد توصیه ای به ولی امر مسلمین ارایه کند ذکر کردن نامش جایز نیست، افزود: اگر ولی امر نیم ساعت در تلویزیون زنا کند جایز نیست که علیه او اقدام شود و آوردن نامش چه به صورت علنی و چه به کنایه جایز نیست!

فتوای عجیب مفتی وهابی سعودی واکنش تند کاربران فضای مجازی را به همراه داشت و در واکنش به آن گفتند: چنین فتاوایی از مسوولان امور مسلمانان، خدا می سازد و باعث می شود تا آنها باطل را بدون هیچ گونه مجازاتی قانونی گردانند.

عده دیگری نیز وی را بدعتکار خواندند و افزودند که صدور چنین فتاوایی در مدینه منوره اهانت به مقام پیامبر(ص) و دین اسلام است.
سلفی جامی یا جریان جامی در عربستان شاخه ای از جریان سلفی در عربستان است که مهمترین ویژگی آنها دشمنی با هر گونه تحزب علیه حکومت است.
جریان جامی بر پنج مفهوم کلی تاکید دارد که عبارتند از: مفهوم پیروی از کتاب و سنت، مفهوم سلف صالح، مفهوم پیروی از ولی امر، مفهوم بدعت و گمراهی و مفهوم مخالفت با تحزب.

کد (6)


مفتی سعودی

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مفتی سعودی
زنا و شراب
نظرات بینندگان:

>>>   غلط کرده است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است