ترامپ نگران پسرش شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۶    ۱۳۹۷/۵/۱۵ کد خبر: 153421 منبع: پرینت

یک منبع آگاه که به طور معمول با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفتگو می کند فاش کرد که رییس جمهور نگران است که پسرش «دونالد ترامپ جونیور» ممکن است به صورت تصادفی وارد مشکلات حقوقی در پرونده روسیه شود.

وی در این خصوص گفت: ترامپ در چند ماه اخیر نگران این بوده است که تحقیقات رابرت مولر ممکن است خانواده اش را هم درگیر کند. این نگرانی یکی از دلایلی است که او این روزها به صورت عمومی مولر را هدف حمله های لفظی قرار نمی دهد؛ زیرا نمی خواهد پای خانواده اش به این مساله کشیده شود.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت که ترامپ به مشاوران و دوستان نزدیکش گفته است که باورش نمی شود که پسرش عمدا قانونی را نقض کرده باشد؛ اما ممکن است ناخواسته چنین کاری را کرده باشد.

رابرت مولر، مسوول تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حال حاضر مشغول بررسی نقش «دونالد ترامپ جونیور» در ملاقات ماه ژوین سال 2016 میان یک وکیل روس و مقام های کمپین انتخاباتی ترامپ است.

راب گلدستون، یک متخصص روابط عمومی، ملاقات پسر ترامپ و وکیل روس را برنامه ریزی کرده بود و پیش از برگزاری این ملاقات با ارسال یک ایمیل به دونالد ترامپ جونیور گفته بود که این جلسه به نوعی بخشی از طرح دولت روسیه برای کمک به کمپین انتخاباتی پدرش است.

به دنبال انتشار این خبر جنجالی، دونالد ترامپ جونیور پاسخ خود به ایمیل راب گلدستون را در توییتر منتشر کرد. پسر ارشد ترامپ در پاسخ به این ایمیل نوشته بود: «اگر اینگونه است که می گویی، من عاشق آن (ملاقات با وکیل روس) هستم.»

دونالد ترامپ جونیور پیشتر در مصاحبه با نیویورک تایمز اعتراف کرد که در جریان رقابت های انتخاباتی سال 2016 با یکی از وکلای مرتبط با کرملین به نام «ناتالیا وسل نیتسکایا» ملاقات کرده است. در این جلسه «پال منافورت» که بعدها رییس ستاد انتخاباتی ترامپ شد و «جرد کوشنر»، داماد ترامپ نیز حضور داشتند. پسر ارشد ترامپ در ازای دریافت اطلاعاتی که به هیلاری کلینتون آسیب بزند، با این وکیل دیدار کرده است.

اما ترامپ و حتی دونالد ترامپ جونیور بارها مدعی شدند که رییس جمهور آمریکا تا زمان افشای این خبر، هیچ اطلاعی از این ملاقات نداشته است.

مسکو تاکنون هرگونه دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده است و ترامپ هم اعلام کرده که باور نمی کند روسیه در این انتخابات مداخله ای کرده باشد. ترامپ حتی به تازگی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ولادیمیر پوتین هم دستاوردهای آژانس های اطلاعاتی آمریکا را درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا زیر سوال برد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است