تبانی با روسیه باز هم برای ترامپ دردسر شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۶    ۱۳۹۷/۵/۱۵ کد خبر: 153448 منبع: پرینت

رییس جمهوری آمریکا که در کانون اتهام تبانی انتخاباتی با روسیه قرار دارد، تایید کرد که هدف دیدار جنجال برانگیز دونالد ترامپ جونیور با یک وکیل روسی کسب اطلاعات از هیلاری کلینون رقیب دمکرات در انتخابات سال 2016 بوده، ولی از سرنوشت قضایی پسر ارشدش نگران نیست.

به گزارش تارنمای آمریکایی هیل، دونالد ترامپ روز یکشنبه گفت نگران این موضوع نیست پای جونیور به تحقیقاتی باز شود که به ریاست رابرت مولر در حال بررسی اتهام دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا است.

رییس جمهوری آمریکا همچنین در توییتی بار دیگر رسانه های این کشور را به انتشار اخبار ساختگی و جعلی متهم کرد و نوشت: رسانه های جعلی گزارش می دهند. یک گزارش کاملا ساختگی درباره این که من نگران دیدار پسر فوق العاده ام در برج ترامپ هستم.

ترامپ باز هم در توییت دیگری درباره احتمال قرار گرفتن پسرش در کانون تحقیقات مرتبط با پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نوشت: «این نشست (در برج ترامپ) برای کسب اطلاعات از یک رقیب بوده، اقدامی کاملا قانونی که در عالم سیاست انجام می شود. درباره این دیدار هم چیزی نمی دانم.»

هیل نوشت: تایید آشکار ترامپ درباره این که دیدار با وکیل روسی برای کسب اطلاعاتی از کلینتون بوده، در تضاد کامل با اظهارات قبلی خود او مرتبط با محتوای مذاکرات این نشست است.

به نظر می رسد، ترامپ به گزارش روز شنبه روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری سی ان ان اشاره داشته که در آنها آمده رییس جمهوری آمریکا به شکل فزاینده ای نگران سرنوشت قضایی پسرش است.

واشنگتن پست در گزارش خود به توییت ترامپ اشاره کرده که در تکرار اظهارات «رودی جولیانی» وکیلش نوشته «تبانی، جرم نیست».

سی ان ان هم در گزارشی به نقل از یک منبع که به نوشته این رسانه اغلب با رییس جمهوری آمریکا گفتگو می کند، اعلام کرده است: حمله های ترامپ به مولر در چند هفته گذشته به دلیل نگرانی از این مساله بوده که تحقیقات شامل اعضای خانواده اش شود.

این رسانه افزود: در این نشست که ژوین 2016 برگزار شد، طرف روس پیشنهاد ارایه برخی اطلاعات مخرب علیه کلینتون رقیب انتخاباتی ترامپ را داد. مایکل کوهن (وکیل سابق ترامپ) فاش کرد، رییس جمهوری آمریکا با وجود اعلام این موضوع که در جریان این نشست نبوده، از آن آگاه بوده است.

ترامپ همچنین لحظاتی پس از دفاع پسرش، توییت های بیشتری را در حمله به تحقیقات مولر منتشر کرد و تحقیق کنندگان را 17 نفر از دمکرات های خشمگین خواند و اهداف تحقیقات را نیز زیر سئوال برد.

ترامپ جونیور به دلیل دیدار با وکیل روس 2016، با خطر تحقیقات مواجه است.

گفته می شود ناتالیا وسلنیتسکایا وکیل روس به پسر ترامپ وعده داده بود اطلاعاتی را درباره هیلاری کلینتون ارایه خواهد کرد تا به تخریب وجهه او کمک کند.

ترامپ جونیور پیشتر مدعی شده بود، موضوع این دیدار سیاست روسیه در قبال تحریم های آمریکا بوده است.

این پرونده در حالی پیگیری می شود که روسیه اتهام های مطرح شده از سوی دستگاه های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر مداخله در انتخابات این کشور را رد کرده و ترامپ نیز تبانی بین تیم خود و مسکو را منتفی خوانده است.

ترامپ نخست گفته بود که این دیدار در ارتباط با مساله فرزندخواندگی بوده است. مسکو پذیرش کودکان روس به عنوان فرزند خوانده را برای شهروندان آمریکا ممنوع کرده که پاسخی به تحریم های ضدروسی کنگره این کشور است.

این در حالی است که ایمیل های پسر ارشد ترامپ نشان می دهد، مشتاق دیدار با مقام های روس بوده تا اطلاعاتی مخرب علیه هیلاری کلینتون بگیرد و این موضوع نیز در توییت روز یکشنبه رییس جمهوری آمریکا هم تایید شده است.

برخلاف این که ترامپ از آمادگی برای مصاحبه با مولر مسوول این پرونده خبر داده، اکنون سکولو وکیل او می گوید اگر رییس جمهوری آمریکا احضار شود با اقدام حقوقی به آن پاسخ خواهد داد.

سکولو وعده داده که اگر ترامپ در ارتباط با پرونده مداخله روسیه به شورای ویژه احضار شود، موضوع را به دیوان عالی ارجاع خواهند داد.

دمکرات های آمریکا معتقدند که روس ها با دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 با هک ایمیل های هیلاری کلینتون و انتشار آنها و به طرق دیگر به پیروزی ترامپ کمک کرده اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
ترامپ
نظرات بینندگان:

>>>   امکان دارد ترامپ نتواند دوران ریاست جمهوری خود را به پایان برساند چون خطر استیضاح در کمینش است. در امریکا هیچکس بالاتر از قانون نیست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است