آمریکا دور جدید جنگ تجاری با چین را آغاز کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۴    ۱۳۹۷/۵/۱۷ کد خبر: 153526 منبع: پرینت

آمریکا با اعمال 25 درصد تعرفه گمرکی بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش 16 میلیارد دالر دور جدید جنگ تجاری با این کشور را به راه انداخت.

به گزارش شبکه سی ان ان با اعلام این خبر در تارنمای خود نوشت: دولت دونالد ترامپ فهرستی جدید از کالاهای وارداتی چینی به آمریکا را که حدود 16 میلیارد دالر ارزش دارد، منتشر کرد که شامل 25 درصد تعرفه گمرکی می شود.

در ادامه گزارش آمده است: با وجود هشدارهای بخش های مختلف تجاری آمریکا که این امر منجر به افزایش بهای کالاها برای مصرف کنندگان خواهد شد، این دومین بار است که دولت اقدام به وضع تعرفه گمرکی بر کالاهای وارداتی از چین می کند.

سی ان ان همچنین نوشت: اعمال تعرفه های جدید دولت ترامپ علیه چین تازه ترین دور تشدید جنگ تجاری بین دو قدرت اقتصادی جهان به شمار می رود.

فهرست جدید 279 محصول و کالای چینی را در بر می گیرد که از 23 اوت (اول سنبله) اجرا می شود.

سی ان ان افزوده است: ماه جولای گذشته نیز دولت ترامپ تعرفه گمرکی 25 درصدی بر 34 میلیارد دالر کالای وارداتی از چین اعمال کرد که با مقابله به مثل فوری این کشور در برابر کالاهای وارداتی از آمریکا مواجه شد.

این رسانه اعلام کرده که ارزش مبادلات تجاری سالانه چین و آمریکا حدود با حدود 650 میلیارد دالر بزرگ ترین داد و ستد جهان میان دو کشور است.

آمار دفتر نماینده تجاری آمریکا (USTR) نشان می دهد میزان در سال 2017 صادرات آمریکا به چین نزدیک 170 میلیارد دالر و 478 میلیارد دالر واردات بوده که با احتساب ارزش تجاری خدمات مبادله شده میزان تراز تجاری منفی آمریکا حدود 385 میلیارد دالر است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
چین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است