سخت‌تر شدن زندگی در آمریکا در دوره ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۳    ۱۳۹۷/۵/۲۴ کد خبر: 153774 منبع: پرینت

نیوزویک از افزایش هزینه‌ های زندگی و قیمت مسکن در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ خبر داد.

نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: براساس آماری که وزارت کار آمریکا روز جمعه منتشر کرد، هزینه های زندگی در این کشور با بیشترین سرعت خود در یک دهه گذشته افزایش می یابد. این مساله شامل قیمت مسکن و اجاره بها نیز می‌ شود.

در 12 ماه اخیر میزان متوسط اجاره خانه در سراسر آمریکا شاهد 3/5 درصد افزایش بوده است. افزایش قیمت هزینه های تامین مسکن از افزایش هزینه های درمانی که در یک سال گذشته 2/3 درصد افزایش داشته نیز بیشتر بوده است. با توجه به آنکه در این مقطع دستمزدها ثابت بوده و افزایش نداشته است، افزایش هزینه های مسکن و خدمات درمانی به معنی کاهش بودجه خانواده ها برای هزینه کردن در امور دیگر است.

دین بیکر، کارشناس ارشد امور اقتصادی در مرکز تحقیقات اقتصادی و سیاسی در گفتگو با سی بی اس نیوز افزایش اجاره بهای مسکن را عامل تورم توصیف کرد.

نیوزویک براساس اطلاعات وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا به بررسی متوسط افزایش قیمت اجاره بها در شهرهای مهم کشور پرداخته و به این نتیجه رسیده است که یکی از بیشترین افزایش ها در دنور در ایالت کلرادو روی داده است. متوسط اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در این شهر از حدود 692 دالر در سال 2008 [1387] به هزار و 226 دالر در سال 2018 [1397] رسیده یعنی 77 درصد افزایش داشته است.

در نیویورک هم اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه حدود 31 درصد افزایش یافته و از هزار و 290 دالر به هزار و 696 دالر رسیده است. این افزایش در واشنگتن حدود 34 درصد بوده و اجاره بها از هزار و 168 دالر به هزار و 561 دالر افزایش یافته است. اجاره خانه های بوستون 26 درصد افزایش یافته و اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه از هزار و 224 دالر به هزار و 546 دالر رسیده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است