آمریکا از کوریای شمالی قطع امید نکرده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۵    ۱۳۹۷/۵/۲۵ کد خبر: 153798 منبع: پرینت

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از روند مذاکرات با کوریای شمالی حمایت کرد.

هیتر نایورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه گفت که مذاکرات میان آمریکا و کوریای شمالی بر سر خلع سلاح درحال پیشرفت در مسیر درستی است.

نایورت گفت که مذاکرات پشت پرده با پیونگ یانگ بعد از نشست ژوین ترامپ و رهبر کوریای شمالی و پس از آن جلسات بین مایک پامپیو و مقام های ارشد کوریای شمالی به حالت عادی بازگشته است.

نایورت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما همانطور که در پشت پرده درحال حرکت رو به جلو هستیم در نظر داریم جلسات، مذاکرات و گفتگوها در مسیر درست قرار داشته باشند.

وی در ادامه گفت: مذاکرات با دولت کوریای شمالی تا حد زیادی در مسیر عادی سازی قرار گرفته است.

این اظهارات پس از آن مطرح شده که کوریای جنوبی و شمالی روز دوشنبه از توافق بر سر برگزاری یک نشست در پیونگ یانگ در ماه سپتامبر خبر دادند.

نایورت جزییاتی درباره مکان این نشست، افراد شرکت کننده و موضوعات مورد بحث ارایه نداد. اما او بار دیگر ادعاهای آمریکا را تکرار کرد که ترامپ و کیم خواستار خلع سلاح هستند و این مساله هدف اصلی مذاکرات آمریکا است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پایان گفت: به ادامه آن گفتگوها ادامه داده‌ ایم زیرا رییس کیم به رییس جمهور ترامپ قول داده که آنها خواستار خلع سلاح هستند. و بنابراین ما با حسن نیت کامل به مذاکرات ادامه می‌ دهیم.


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است