ترامپ دستورالعمل حمله های سایبری را لغو کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۰    ۱۳۹۷/۵/۲۵ کد خبر: 153806 منبع: پرینت

'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا دستورالعمل مربوط به زمان و نحوه انجام حمله های سایبری توسط این کشور را لغو کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: ترامپ روز چهارشنبه با صدور فرمانی قواعد موسوم به «دستورالعمل سیاست گذاری ریاست جمهوری 20» را لغو کرد تا محدودیت ها در این زمینه را رفع کند. این قواعد روند و هماهنگی های بین سازمانی پیش از انجام حمله های سایبری به ویژه علیه کشورهای متخاصم را تشریح می کند.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در سال 2012 این دستورالعمل را که محرمانه بود، امضا کرد. اما «ادوارد اسنودن» افشاگر آمریکایی در سال 2013 این سند را افشا کرد.

هنوز معلوم نیست که ترامپ کدام بخش از قواعد و قوانین را تغییر داده و درصدد جایگزین کردن آنهاست. مقام های آمریکایی این خبر را تایید کردند اما در مورد محتوای دستورالعمل جدید اظهارنظری نکردند.

یک مقام دولتی این تصمیم تازه ترامپ را «یک گام تهاجمی رو به جلو» خواند که هدف آن کمک به عملیات نظامی و جلوگیری از نفوذ خارجی ها در انتخابات و مقابله با سرقت مالکیت معنوی عنوان شده است.

این سیاست در حوزه اختیارات وزارت دفاع و سایر آژانس های فدرال است اما مقام های آگاه توضیح مشخصی در مورد سایر آژانس ها ندادند. «جان بولتون» مشاور امنیتی ملی ترامپ آوریل گذشته هنگامی که به کاخ سفید رفت تلاش کرد تا دستورالعمل حمله های سایبری دوره اوباما را لغو کند.

طبق دستورالعمل اوباما آژانس های آمریکا برای انجام حمله سایبری باید از برخی نهادهای دولت فدرال مجوز دریافت کنند. برخی مقام های آمریکایی گفتند که این دستورالعمل نقایصی داشت اما لغو آنها می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند، به ویژه آنکه هنوز معلوم نیست که ترامپ چه جایگزینی برای آن دارد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
سایبری
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است