مرکل و پوتین علیه ترامپ ایتلاف می کنند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۷    ۱۳۹۷/۵/۲۷ کد خبر: 153890 منبع: پرینت

یک روزنامه آلمانی با توجه به سفر رییس جمهوری روسیه به آلمان نوشت: پیش بینی می شود نتیجه این دیدار تشکیل ایتلافی علیه ترامپ باشد.

به گزارش روزنامه آلمانی مورگن پست با اشاره به سفر «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه به آلمان به منظور دیدار و گفتگو با «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور نوشت: تماس های تلفنی زیاد مرکل با پوتین هم نتوانست مانع از تمدید تحریم های اروپا و آمریکا علیه روسیه شود، اما آنچه که توجه همگان را به خود جلب می کند این است که صدر اعظم آلمان با تمام این فراز و نشیب ها و مخالفت ها همچنان پوتین را به عنوان یکی از همکاران مهم خود می داند.

پروژه نورد استریم دو از مواردی است که به استحکام مناسبات برلین- مسکو کمک کرده است. انتقال گاز بین روسیه و اروپا سالانه پول زیادی بالغ بر 2-3 میلیارد دالر عاید اوکراین می کند، اما این امر منجر به بهبود مناسبات روسیه- اوکراین نشده است.

در این میان آلمان سعی داشته و دارد تا به عنوان یک میانجی شرایط میان دو کشور را به سمت آرامش هدایت کند. از سوی دیگر نقش روسیه در سوریه نیز به یکی از موضوعات قابل اهمیت برای برلین تبدیل شده و بی شک یکی از موضوعاتی است که در مذاکره مرکل و پوتین به آن پرداخته خواهد شد.

مورگن پست در بخش دیگری نوشت: مواضع اخیر ضد اروپایی ترامپ و همچنین تهدیدهای این کشور علیه روسیه، تداوم تحریم های آن از دیگر موارد مشترکی است که رهبران آلمان و روسیه به آن خواهند پرداخت.

این انتظار وجود دارد که مرکل و پوتین در گفتگوهای فشرده خود بتوانند ایتلافی علیه ترامپ تشکیل دهند. ایتلافی که می تواند در حوزه مسایل مربوط به اروپا، ایران و روسیه باشد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرکل
پوتین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است