عربستان آمریکا را خوشحال کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۸    ۱۳۹۷/۵/۲۸ کد خبر: 153919 منبع: پرینت

وزارت خارجه آمریکا از تصمیم عربستان مبنی بر کمک 100 میلیون دالری این کشور به سوریه برای بازگرداندن ثبات به مناطق آزاد شده استقبال کرد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ ای اعلام کرد که این کشور از تصمیم عربستان برای کمک به سوریه استقبال می‌ کند.

در این بیانیه آمده است: این مشارکت مهم برای برقراری ثبات و بهبود اوضاع سوریه بسیار اهمیت دارد.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه از همپیمانان خود خواست تا این موضع ریاض را اتخاذ کرده و در تلاش‌ هایی که به میزان قابل توجهی به بازگرداندن ثبات و امنیت به منطقه کمک می‌ کند، مشارکت کنند.

طبق این بیانیه، اراضی که داعش تحت تصرف خود دارد، به هزار کیلومتر مربع در سوریه کاهش یافته و حدود 150 هزار آواره سوری پس از خروج نیروهای داعش از شهر "رقه" به این شهر بازگشته‌ اند.

در همین حال، عربستان سعودی (جمعه) در بیانیه‌ ای اعلام کرد: 100 میلیون دالر را برای حمایت از ایتلاف بین المللی جهت کمک به بازگرداندن ثبات به مناطق آزاد شده از داعش در شمال شرق سوریه ارایه می‌ دهد.

در این بیانیه آمده است: این مبلغ بزرگ‌ترین مشارکت برای مناطقی است که از داعش در سوریه باز پس‌ گرفته شده است و این مبلغ در راستای وعده‌ ای است که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در 12 ژوییه گذشته در بروکسل داد.

ریاض اعلام کرد که این مبلغ به احیای مجدد مناطقی همچون رقه، حمایت مالی از بازسازی محله‌ های تخریب شده، ارایه خدمات درمانی، کشاورزی، برق، آب، آموزش و ارتباطات اختصاص می‌ یابد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
عربستان
نظرات بینندگان:

>>>   در عذابم زدوست دورنگی==
قربانت دشمن که یک رنگی==
دولت سعودی وهابی مانند رباه سیاه است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است