آب‌خیزی‌ در هند صدها هزار نفر را آواره کرده است
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۳۶    ۱۳۹۷/۶/۳ کد خبر: 154035 منبع: پرینت

یک میلیون نفر در جنوب هند به دلیل سیلاب های شدید در حال فرار اند. مقامات هند گفتند که این بدترین سیل در یک قرن گذشته است که تا حال در نتیجه آن ۳۵۰ نفر زندگی خود را از دست داده اند.

به گزارش صدای آلمان، علاوه بر این، نیروی های نجات به شدت با عواقب سیلاب ها و خسارات عظیم در برخی از مناطق ایالت کرالا دست و پنجه نرم می کنند. هدف آنها ایجاد راه هایی برای افرادی که به به دلیل سیلاب ها و لغزش زمین در یک منطقه گیر مانده اند، عنوان شده است. یکی از افسران پولیس منطقه نیمارا که شدیدا به دلیل سیلاب و لغزش زمین خساره مند شده است گفت که مردم به اسرع وقت نیاز به مواد غذایی و ادویه دارند.

او افزود: "در این ناحیه، حدود ۸۰ محل به دلیل لغزش زمین آسیب دیده است. در ۶۰۰ تا ۸۰۰ محله این مناطق، درختان بزرگ ریشه کن شده اند. درختان، تخته سنگ ها و امثال اینها را با تیم های نجات دیگر از راه بر می داریم."

بیش از ۱۰ هزار کیلومتر جاده به دلیل سیلاب ها تخریب شده است. میدان هوایی بین المللی کوتچین فعالیت هایش را متوقف کرده است. همچنین در روزهای گذشته ترافیک راه آهن نیز تا حد زیادی متوقف شده بود. اکنون مقامات راه آهن هند اعلام کرده اند که قطارها با حدود ۱،۵ میلیون لیتر آب آشامیدنی به سمت مناطق آسیب دیده حرکت کرده اند. بسیاری از دستگاه های تصفیه آب که آب آشامیدنی ایالت کرالا را تامین می کردند، زیر آب شده اند.

ده ها هزار نفر بالای درختان و یا بام های خانه ها گیر مانده اند. تیم های نجات با هلیکوپتر سعی می کنند تا حد ممکن آنها جمع آوری کنند. یکی از پیلوتان نیروی هوایی هند توضیح می دهد که در بعضی از نقاط، آنها به سختی می توانند به مردم دسترسی پیدا کنند. او در ادامه می گوید: «وضعیت در اینجا واقعا بد است. بیشتر مناطق مسکونی زیر آب شده اند. ما سعی می کنیم به مردم کمک کنیم. در ابتدا ما آنها را به صورت جداگانه توسط هلیکوپتر بیرون می کشیدیم. در عین حال ما مواد غذایی و آب آشامیدنی برایشان پایین می کنیم. همان طور که می بینید، واقعا مشکل است. سرعت طوفان بسیار زیاد است. بسیاری از این مردم نمی توانند خود را به جایی برسانند، تا ما آنها را با هلیکوپتر نجان بدهیم. به همین دلیل است که ما مواد غدایی و آب از هوا برایشان پرتاب می کنیم، تا که سطح آب دوباره پایین بیاید باید این انسان ها زنده بمانند.»

کسانی که از منطقه سیلاب زده بیرون آمده اند، به دنبال یافتن اقارب شان در مناطق کمتر آسیب دیده یا در یکی از اردوگاه های آوارگان هستند. مکاتب، معابد و شفاخانه ها برای اسکان آوارگان آماده شده اند. در اصل، بسیاری از مردم در این پناهگاه ها امیدوار بودند که به زودی دوباره به خانه های خود بازگردند. اما در روزهای اخیر بهبودی در وضعیت به چشم نمی خورد. خانمی از منطقه کوهستانی اطراف "ایدوکی" می گوید:«ما تصور می کردیم که سطح آب در حال پایین آمدن است. ما حتی در خانه های خود داخل شده نمی توانیم. بر عکس سطح آب هنوز هم در حال بالا رفتن است.»

حتی گردشگران نیز از سیلاب ها و آبخیزی ها متاثر گردیده اند. ایالت کرالا به دلیل سواحل زیبا و مناظر کوهستانی زیبایش شهرت دارد. میدان هوایی "کوتچین" مسدود است، به همین دلیل گردشگران از امروز به بعد از یک میدان هوایی نظامی که در نزدکی موقعیت دارد، می توانند از منطقه خارج گردند. هواشناسان در آغاز هفته، انتظار کاهش بارش را دارند. یکی از هواشناسان می گوید: «در کرالا آب و هوا بسیار بد بود و چند روز ادامه پیدا کرد. اما اکنون این شدت تا حدی کاهش می یابد. ما باران های شدید را در سراسر کشور اما به صورت پراگنده انتظار داریم، اما همه چیز بهتر می شود.»

مقامات دولتی در حال حاضر در مورد چیز دیگری نگران هستند: در اردوگاه های آوارگان که مملو از انسان ها اند، ممکن است بیماری های ساری به سرعت گسترش یابند. یک سخنگوی وزارت صحت عامه هند می گوید که به خصوص زمانی که سطح آب در حال پائین آمدن باشد، زمینه گسترش بیماری های ساری مهیا می شود. او در ادامه می گوید: «سه مشکل اصلی وجود دارد که کرالا باید به آنها رسیدگی کند. مشکل اول این است که کلینیک های محلی و معاینه خانه های داکتران نیز به دلیل سیلاب ها تخریب گردیده اند و نمی توانند به درستی کار کنند. دوم اینکه، نیاز فوری به داکتران از خارج منطقه می رود. به خصوص هنگامی که سطح آب ها پائین می آید، شیوع بیماری های عفونی ممکن است. و هم باید به مشکلات صحی در اردوگاه های آوارگان فایق آمد. ما سعی می کنیم در تمام زمینه ها کمک کنیم تا مردم سالم بمانند، آب آشامیدنی خوب داشته باشند و از گسترش پشه ها جلوگیری کرده بتوانیم. و همچنین ما باید مراقب باشیم که اجساد انسان ها و حیوانات به سرعت جمع آوری شوند. زیرا همه این ها به گسترش بیماری های عفونی کمک می کنند.»

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هند
آب خیزی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است