سازمان ملل: عربستان و امارات جنایتکارند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۷    ۱۳۹۷/۶/۸ کد خبر: 154210 منبع: پرینت

رییس گروه کارشناسی سازمان ملل متحد گفت: مسوولیت مستقیم جنایات انسانی در یمن بر عهده عربستان، امارات و دولت منصور هادی است.

به گزارش آریانا نیوز، گروه تحقیقاتی سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد: حملات هوایی عربستان و امارات میزان جنایات حقوق بشری در یمن را به شدت افزایش داده است و قرار است جمعی متشکل از کارشناسان سازمان ملل متحد درگزارشی محرمانه، اسامی افرادی که مسوول جنایات انسانی در یمن hستند را به کمیسریای سازمان ملل متحد ارایه کنند. این گزارشات 41 صفحه ای که توسط 11 تیم کارشناسی اعزامی از سازمان ملل متحد تهیه شده است حاصل تحقیقات میدانی آنها در ولایات صعده و الحدیده و دیگر ولایات یمن است.

در این راستا کامل جندوب رییس گروه کارشناسی سازمان ملل متحد درکنفرانسی خبری که در ژنیف سویس برگزار شد گفت: مسوولیت مستقیم جنایات انسانی در یمن بر عهده عربستان، امارات و دولت منصور هادی است. او افزود ما لست افراد جنایتکار در یمن را تهیه کرده ایم که امروز به زید بن رعد مسوول کمیته حقوق بشر سازمان ملل تحویل خواهیم داد. او افزود: متاسفانه شاهد استیم که نیروهای ایتلاف عربی با بمباردمان های کور و بی هدف سبب تعداد زیادی از افراد ملکی در یمن شده اند. وی به موضوع تجاوزات جنسی گسترده به زنان یمنی توسط افسران اماراتی و عربستانی اشاره کرد و افزود: یکی از موارد رایج در یمن شکنجه های مختلف از جمله آزار و اذیت های جنسی یمنی ها و به کار گیری اطفال خردسال در جنگ است.

اندکی قبل نیز شبکه سی ان ان امریکا از هشدار جدی دولت امریکا به عربستان به دلیل کشتارهای زیاد در یمن خبر داده بود و اعلام کرده بود مقامات امریکایی در صورت ادامه روند کشتار وسیع غیر نظامیان حمایت های نظامی خود از عربستان را کاهش خواهند داد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سازمان ملل
عربستان
امارات
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است