دو شرکت پاکستانی در لیست تحریم قرار گرفت
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۴    ۱۳۹۷/۶/۱۲ کد خبر: 154299 منبع: پرینت

وزارت تجارت آمریکا به بهانه فعالیت‌ های مغایر با امنیت ملی و منافع سیاست خارجی واشنگتن، دو شرکت پاکستانی را در لیست تحریم قرار داد.

بر این اساس، رسانه‌ های پاکستانی شامگاه یکشنبه در خبری اعلام کردند دو شرکت پاکستانی با نام‌ های Techcare Services FZ و Tecnology Links Pvt Ltd در لیست شرکت‌ های تحریم شده از سوی اداره تنظیم مقرارت صادرات آمریکا قرار گرفته‌ اند.

بر اساس این گزارش، وزارت تجارت آمریکا نیز در خبری اعلام کرد شرکت‌ هایی که به لیست این قانون افزوده می‌ شوند، از سوی دولت تحریم می‌ شوند زیرا آنها مغایر با امنیت ملی و منافع سیاست خارجی آمریکا عمل کرده‌ اند.

اداره تنظیم مقرارت آمریکا اعلام کرده است این دو شرکت در تامین کالاهایی دخیل هستند که در ساخت موشکی و تسلیحات هسته‌ ای استفاده می‌ شود و نیاز به اخذ مجوز برای صادرات آنها وجود دارد. این اقدام در آستانه سفر «مایک پمپیو»‌ وزیر خارجه آمریکا به پاکستان اجرا شده است.

وزارت دفاع آمریکا نیز روز شنبه با انتقاد از آنچه همراهی نکردن پاکستان با راهبرد آمریکا در منطقه و ناکامی مبارزه با تروریسم خواند، بسته حمایتی 300 میلیون دالری اختصاص یافته به این کشور را لغو کرد. مقام های بلند پایه نظامی آمریکا اعلام کردند پس از تعلیق کمک های نظامی آمریکا به پاکستان حالا این کمک ها به دلیل ناکامی اسلام آباد در قلع و قمع تروریست ها در خاک این کشور برای همیشه لغو می شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
پاکستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است