دونالد ترامپ خواستار ترور بشار اسد شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۵    ۱۳۹۷/۶/۱۴ کد خبر: 154352 منبع: پرینت

کتاب جدیدی که این روزها با عنوان «ترس» و با قلم گزارشگر مشهور رسوایی «واترگیت» منتشر شده است، از تمایل رییس جمهوری آمریکا برای ترور بشار اسد خبر می دهد.

به گزارش دیلی صباح، در کتاب جدیدی که با عنوان «ترس» و با قلم «باب وودوارد» گزارشگر معروف رسوایی واترگیت روز سه شنبه توسط روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، آمده است که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا سال گذشته خواستار ترور «بشار اسد» همتای سوری خود شده بود، اما وزیر دفاع آمریکا از اجرای این درخواست وی طفره رفت.

کتاب مزبور همچنین روایت می کند که دستیاران ترامپ به منظور محدود ساختن آنچه که رفتار خطرناک و مخرب ترامپ قلمداد می کنند، از اجرای دستورات وی سرباز می زنند.

در واقع، این کتاب که هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است؛ تازه ترین مورد از تشریح تنش ها در داخل کاخ سفید طی دوره 20 ماهه ریاست جمهوری ترامپ است.

طبق متن این کتاب، ترامپ به «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا گفته بود که پس از حمله شیمیایی ادعایی دولت اسد به شهروندان سوری در آوریل 2017، ترامپ خواهان ترور همتای سوری خود شده بود اما ماتیس در عوض طرحی برای اجرای حمله های هوایی محدود که اسد را شخصا تهدید نمی کرد، ریخت.

کاخ سفید در واکنش به انتشار این کتاب، آن را «صرفا مجموعه ای از داستان های جعلی می داند!». در همین ارتباط، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای گفت: «این کتاب چیزی بیش از داستان های جعلی نیست که بسیاری از آنها را کارکنان سابق و ناراضی [کاخ سفید] با هدف ارایه تصویری بد از رییس جمهور تعریف کرده اند».

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
اسد
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است