حمله لفظی رییس کارکنان کاخ سفید به ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۹    ۱۳۹۷/۶/۱۴ کد خبر: 154355 منبع: پرینت

یک روزنامه‌ نگار کهنه‌ کار آمریکایی در کتاب خود فاش کرد جان کلی رییس‌جمهور آمریکا را «احمق» خوانده و او را متهم کرده «دارای اختلال مشاعر» است.

باب وودوارد، خبرنگار کهنه‌ کار آمریکایی و یکی از دو خبرنگار واشنگتن پست که باعث افشای رسوایی واترگیت شدند، در کتاب جدید خود با عنوان «وحشت: ترامپ در کاخ سفید»، جزییات قابل تاملی درباره رویدادهای کاخ سفید فاش کرده است.

در بخشی از این کتاب که یک نسخه از آن روز سه شنبه به دست روزنامه واشنگتن پست رسیده، آمده است جان کلی، رییس کارکنان کاخ سفید، در گفتگو با مشاوران دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را «احمق» خوانده و او را متهم کرده که «دارای اختلال مشاعر» است. کلی که از دست ترامپ به خشم آمده بود طی یک نشست خصوصی به حاضران در آن جلسه می گوید نصیحت کردن ترامپ در هر موردی بی‌ فایده است. رییس کارکنان کاخ سفید در اینباره می گوید: او (ترامپ) یک احمق است. تلاش برای متقاعد کردن وی در هر موردی بیهوده است. او از کنترل خارج شده است. ما در دیوانه‌ خانه هستیم. حتی نمی دانم ما چرا اینجا هستیم. کلی در ادامه می گوید: این بدترین شغلی است که تاکنون داشته ام.

در این کتاب همچنین آمده است جان کلی تاکنون چندین بار تهدید به استعفا کرده است. وودوارد در کتاب خود همچنین فاش کرده است که گری کوهن، مشاور اقتصادی مستعفی ترامپ نیز اوت 2017 پس از اظهارات جنجالی ترامپ درباره خشونت های شارلوتسول در گردهمایی سفیدبرترپندارها، قصد کناره گیری از سمت خود را داشته و نامه استعفایش را نیز نوشته بود، اما رییس جمهور آمریکا با تهدید و اظهار اینکه استعفای وی «خیانت» به شمار می آید، او را وادار به پس گرفتن استعفایش می کند. در ادامه این کتاب آمده است کلی نیز بابت اظهارات ترامپ نسنجیده ترامپ پس از حادثه شارلوتسویل خشمگین بوده است.

جان کِلی که پیش از تصدی سمت ریاست کارکنان کاخ سفید به عنوان وزیر امنیت داخلی آمریکا فعالیت می کرد، برای جانشینی راینس پریبس، به اعضای جناح غربی کاخ سفید پیوست.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
کاخ سفید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است