شانس با ترامپ یار بود
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۰    ۱۳۹۷/۶/۱۵ کد خبر: 154391 منبع: پرینت

بازرس ویژه پرونده مداخله احتمالی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا با انجام مصاحبه مکتوب با رییس‌جمهور این کشور موافقت کرد.

رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا به دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور اجازه داده است تا به سوالات مربوط به تبانی میان اعضای کمپین انتخاباتی او و دولت روسیه به صورت مکتوب پاسخ دهد.

موافقت مولر با این موضوع تا حدی بخشی از اختلافات میان وکلای کاخ سفید و تیم تحقیقاتی مولر درباره مصاحبه حضوری را حل می‌ کند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد روز سه‌شنبه دو منبع درباره نامه‌ ای از دفتر مولر به کاخ سفید خبر دادند، که در روز جمعه ارسال شده است و در آن به تمایل دادستان‌ ها برای دریافت پاسخ‌ های مکتوب از ترامپ در موضوع تبانی ادعای با روس‌ ها اشاره داشت.

این ادعاها تاکنون از سوی مولر مطرح نشده است، با این حال زمانی که به او کنترل تحقیقات ضداطلاعاتی اف بی آی، پولیس فدرال آمریکا، محول شد طبق حکم دریافتی، او باید هرگونه ارتباط و یا هماهنگی میان دولت روسیه و افراد وابسته به کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و هر موضوعی ناشی از آن را مورد بررسی قرار دهد.

بازرس ویژه پرونده مداخله احتمالی روسیه ممکن است همچنان بخواهد با رییس جمهور آمریکا، درباره اینکه آیا او به نحوی با ممانعت برای انجام این تحقیقات از جمله با اخراج جیمز کومی، اداره کننده سابق اف بی آی قصد داشته مانع اجرای عدالت شود، مصاحبه کند.

بر اساس گزارش منتشره از سوی نیویورک تایمز، تیم تحقیقاتی مولر بر این باور است مساله امتیازات اجرایی رییس جمهور می‌ تواند درخواست آنها برای انجام نشست حضوری با ترامپ، درباره ممانعت از اجرای عدالت، را مانع شود. گزارش‌ ها حاکی از آن است که تیم حقوقی رییس جمهور آمریکا به این نامه با خوشحالی واکنش نشان داده‌ اند و معتقدند این نامه می‌ تواند نشانه آن باشد که مصاحبه مولر و ترامپ کمتر از چیزی است که آنها انتظارش را داشتند. مصاحبه مکتوب، در صورت عملی شدن، پس از مصاحبه میان دستیاران ارشد کاخ سفید و مقام های دولت دونالد ترامپ صورت خواهد گرفت.

رییس جمهور آمریکا تاکنون هر گونه تبانی میان کمپین انتخاباتی خود و عوامل روس را رد کرده است. او در 23 اوت در پیامی توییتری نوشت: هیچ تبانی صورت نگرفته، این تحقیقات تعقیب توهمات جعلی است.

تاکنون بازرس ویژه پرونده علیه تعدادی از اتباع روسیه اعلام جرم کرده و مدعی است که آنها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 مداخله کرده‌ اند. از جمله ادعاهای مطرح شده علیه روس‌ ها این است که عاملان اطلاعاتی روسیه کامپیوترهای کمیته ملی دمکرات‌ ها را هک کرده‌ اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است