ظلم فرمانده ای که از خون مردم به جنرالی رسید
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۱    ۱۳۹۷/۶/۱۹ کد خبر: 154500 منبع: پرینت

حکومت از چندین سال است که به غزنی و مردمش توجه نمی‌کند. اشتباهات مکرر و دوامدار حکومت مرکزی بویژه در حوزه امنیت باعث شد تا فاجعه‌ی بزرگ و سنگین اتفاق بیفتد.

حکومت و مردم خسارات مالی و جانی هزینه‌ باری متقبل شدند. سفر میان تهی و نمایشی رییس‌ جمهور تغییرات چشمگیر به میان نیاورد بلکه در بخش تقدیر و ترفیع مدافعان و مقاومتگران در غزنی برخورد سلیقه‌ای صورت پذیرفت یعنی فرمانده پولیس غزنی جنرال شد حال همین فرمانده که از خون مردم به جنرالی رسیده‌ است بر مردم ظلم و ستم می‌کند. او ملیشه هایی را از ولایت دیگر به غزنی فراخوانده است تا به باور خودش تامین امنیت کنند.

کاپی نادرست روش جنرال رازق در قندهار، ملیشه های جنرال رازق از خود مردم قندهار گرفته شده‌ است تا اندازه‌ی چون با مشورت مردم و تضمین قوی با اعتبار برای جنرال رازق کار می‌کنند موثر و مفید تمام شده است.

کاپی این طرح در غزنی ناکام است. فرمانده پولیس غزنی با استفاده از این افراد به قانون شکنی های فراوان دست می‌زند این کار نه تنها به بهبود اوضاع امنیتی کمک نمی‌کند که موجب درز عمیق تر میان مردم و حکومت می‌شود/شده‌ است.

هرج و مرج، ایجاد وحشت و ترس میان مردم به ناکامی مطلق می‌انجامد این شیوه منطقی و قانونی هم نیست از سوی دیگر طرح جامع و بهتر برای بهبود اوضاع امنیتی غزنی بایستی ریخته می‌شد، قطع درختان و تخریب دیوارهای مردم قانون شکنی، زورگویی و خیایت بزرگ است.

صبور بیات


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
غزنی
نظرات بینندگان:

>>>   فکر کردم که شاید از عطاچور نامبرده باشید.

>>>   بمجردی که از جنایات و خیانات فاشیست های قومی پرده برداری فورن یک خاین بی ناموس وطنفروش از همان ها بی ارتباط و بی جا از یکی از شخصیت های قوم فارسی زبان را درمیان میاورد تا موضوعرا انطرف بچرخاند و جنایات و خیانات انجام داده شده قوم فاشست خود را پوشش دهد که حالا شما خود میبینید که موضوع انتقعاد از قوماندان پولیس غزنی است ولی بجاییکه درین مورد حرف و حدیثی زده باشد بی موجب نام عطامحمد نور را در نوشته اش میخوانید در حالیکه هیچارتباطی بهاقای عطا محمد نور ندارد قوم فاشیست هیچگاه با دیگر مردم کشور مخلص و صادق نمیشوند.

>>>   درکشتار مردم هم صلیقه یی برخورد شده اقوام خاص غیر پشتون را زیاد قتل عام کرده که این خواست قومگرایان قبیله متعصب بود وهست..
ع.

>>>   به نظردهنده دوم!
از احساسات پاکت معلوم میشه که نتوانستی تحمل کنی از یک فرد .....ولی متاسفانه از قوم غیور تاجک نام برده شد. دور از عقل و منطق ولی کاملاً آشکار که یک فاشیست، ...هستی که از کیسه عطاچور تغذیه میشی.
با عرض معذرت


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است