مسوولان امنیتی به مجلس نرفتند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۲    ۱۳۹۷/۶/۲۰ کد خبر: 154527 منبع: پرینت

ویس احمد برمک، وزیرامور داخله، طارق شاه بحرامی، وزیر دفاع ملی و محمد معصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی برای پاسخگویی در بارۀ افزایش ناامنی‌ها به مجلس نمایندگان فرا خوانده شده بودند، اما آنان به مجلس نرفتند.
این مقام‌ها علت عدم حضور شان در مجلس را مصروفیت شان در کار روی برنامۀ تأمین امنیت ماه محرم گفتند.
به گزارش طلوع، شماری از اعضای مجلس نمایندگان، این کار مقام‌های امنیتی را بی حرمتی در برابر مجلس و مردم می‌گویند و از آنان می‌خواهند که از مقام‌های‌شان کنار بروند.

قادر زازی وطن دوست در اینباره گفت: «ارگان‌های امنیتی و کشفی باید که پاسخگو باشند؛ شما باید که یک مکتوب روان کنید که این عذرشان پذیرفتی نیست و در چهارشنبه پیش رو باید آن‌ها را برای استیضاح و یا استجواب در شورای ملی بخواهید.»
عبدالقیوم سجادی نیز بیان داشت: «طرح نمایندگان را در راستای ایجاد امنیت ملی و بازبینی استراتژی امنیتی ملی کشور روی دست بگیرند و روی آن کار کنند.»

همزمان با این، شماری دیگر از اعضای مجلس خواهان استعفای رییس جمهور غنی و نیز بازنگری توافق‌‎نامۀ امنیتی میان افغانستان و ایالات متحده هستند.
عارف رحمانی، می‌گوید: «آقای غنی باید محترمانه از ریاست جمهوری استعفا بدهد.»
شکیبا هاشمی، نیز می‌افزاید: «در توافق‌نامۀ امنیتی میان افغانستان و امریکا باید بازنگری شود.»

اعضای مجلس، فیصله کردند تا در بارۀ سرنوشت وزیران دفاع ملی و امور داخله و نیز رییس عمومی امنیت ملی، در نشست عمومی آیندۀ مجلس تصمیم بگیرند.
عبدالروف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان گفت: «ما از طریق کمیتۀ روسا روزش را مشخص می‌سازیم؛ آن‌ها باید بیایند به پرسش‌های شما پاسخ ارایه کنند و شما در موردشان تصمیم بگیرید.»
مجلس نمایندگان در حالی این مقام‌ها را برای پاسخگویی فراخوانده بودند که در روزهای اخیر کابل گواه دوحملۀ انتحاری بوده است و نیز در ولایت های بغلان، قندوز، سرپل، هرات، سمنگان، فراه و وردک تلفاتی سنگین به نیروهای دولتی در جنگ با طالبان وارد شده است.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسوولان امنیتی
مجلس
نظرات بینندگان:

>>>   بهترین کار کردند چون این مجلس قانونی نیست ، خود شان بیکار هستند دیگران راهم بکار نمیگذارند

>>>   اگر از شرم خارجی ها نمیبود حالا رئیس جمهور این پارلمان دروغین وغیر قانونی را ده مرتبه ملغی کرده بود

>>>   ترافیک ودریور - موش وپشک -پارلملن و وزیر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است