محقق: طالب میگوید جنگ، حکومت بیایید آیسکریم
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۲    ۱۳۹۷/۶/۲۰ کد خبر: 154535 منبع: پرینت

شماری از چهره‌های سیاسی و مقامات ارشد حکومتی در روز هیجدهم سنبله در کابل با هشدار به حکومت وحدت ملی اظهار داشتند که در مقابل قضایایی اخیر بی‌تفاوت نیستند و این حساب را ذره ذره پس خواهند گرفت.
آنان با انتقادهای تند از رهبری حکومت، نظام کنونی را به دامن‌زدن به تعصبات قومی، سمتی و زبانی متهم کردند.
این مقامات تاکید داشتند که نتیجۀ انتخابات تقلبی را به‌صورت دسته‌جمعی تحریم می‌کنند.

به گزارش ماندگار، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی در این مراسم با انتقاد از عملکردهای حکومت در مورد گفتگوهای صلح گفت: یا صلح کنید یا جنگ کنید، طالبان می‌‌گویند ما کشور را از چنگ اشغالگران نجات می‌دهیم و تاکید بر جنگ دارند، اما حکومت می‌گوید بیایید که «آیس‌کریم» بخوریم.

معاون دوم ریاست‌اجرایی در مورد انتخابات گفت: حکومت در صدد مهندسی انتخابات و برگزاری یک انتخابات گوسفندی است؛ اما داعش و طالب در فکر اشغال افغانستان‌اند.

او تاکید کرد: ما قبلاً گفته بودیم که برای برگزاری یک انتخابات شفاف باید بایومتریک شود؛ اما حکومت می‌گوید که فرصت کم است.

استا محقق افزود: ما برگزاری یک انتخابات شفاف و بدون تقلب را از طریق بایومتریک قبول داریم و اجازه نمی‌دهیم که با تقلب وارد میدان شوند.

او با اشاره به عملکردهای ارگ گفت: وحدت ملی با کنارزدن دیگران تامین نمی‌شود، اکنون هم رهبران جهادی و هم احزاب کنار زده شده‌اند؛ باید بدانید که وحدت ملی با تحقیر دیگران به دست نمی‌آید.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
محقق
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   حکومت پاکستان 13 تن از اشرار خودرا اعدام کردند کابل هم باید کم از کم صد تن از اشرار هخودرا اعدام کند چون هیچ روزی نیست که حدود بیست سی پنجاه پولیس ویا اردو کشته نشود
ر

>>>   خودت حکومت هستی برای کی مینالی

>>>   استاد محقق واقعیت رابیان نمود طالبان را هرچی برادرخطاب نمودیم آنها نفهمید
هرچی دوست خطاب کردیم آنها ازنصحت نشدباید جنگ نمود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است