رازهای پنهانی در ترور مسعود نهفته است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۷    ۱۳۹۷/۶/۲۰ کد خبر: 154539 منبع: پرینت

باور من اين است كه عبدالله و صالح از دير زمانى با سى آى اى همكارى داشتند و سى آى اى به وسيله اين دو آدم مسعود را قدم به قدم تعقيب مى كردند.

افشاى موقعيت و شناخت از خلاهاى امنيتى در درون سيستم امنیتى مسعود زمينه را براى ترورش مساعد كرد وگرنه خيلى احمقانه است كه باور كنیم دو عرب بتوانند به اين سادگى مسعود را ترور كنند. همكارى دست هاى داخلى و خارجى در ترور مسعود نقش اساسى داشت.

هيچ كسى در حلقه ى مسعود به اندازه عبدالله و تا اندازه ى صالح با خارجى ها در تماس نبودند و سى آى اى از ضعف شخصيتى اين افراد سود برد و اينها را در حلقه ى خود جذب كرد. جاى تعحب نيست كه بعد از ترور مسعود امريكایى ها صالح را در راس استخبارات مقرر كردند و عبدالله را به وزارت خارجه گماريدند.

اين دو به زبان انگليسى آشنایی داشتند و رفت و آمدهایى هم به امريكا و معاشرت نزديک با اجنت هاى سى آى اى در آسياى ميانه داشتند و اين زمينه جذب و همكارىشان را با سى آى اى مساعد ساخت. در ميان همكاران مسعود هيچ كسى نسبت به صالح و عبدالله در اين هجده سال با امريكایی ها نزديک نبوده است.

تا اكنون نه طالبان و نه القاعده رسما مسووليت ترور مسعود را به عهده گرفته اند. رازهاى پنهان قتل و ترور مسعود در درون حلقه ى خودش نهفته است.

نجیب سلام


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترور مسعود
مسوولیت ترور
نظرات بینندگان:

>>>   به این حساب هیچ پنشیری باقی نماند که خیانت نکرده باشد

>>>   نخیر نویسنده عزیز !
منحیث یک شهروند آنهم منحیث یک سادات که مربوط چهار قوم بزرگ برادر و برابر یعنی تاجک - پشتون - هزاره و ازبک نیستم ملیت خاص من سادات یعنی عرب است بنابر آن قضاوت بنده منحیث یک بی طرف اینست که زمانیکه آمر صاحب را ترور میکردند بی بی سی افشاء کرد که انتحاری ها به مدت 5 الی 10 روز در خانه استاد سیاف منتظر ملاقات با آمر صاحب بودند - پس معلوم میشود که در عقب همه دسایس سیاف بوده است و هکذا گفته میتوانیم که نه تنها سیاف بلکه حکمتیار، خرم، کرزی، اتمبر، غنی، داود زی و ستانکزی این هشت نفر کسانی هستند که یک تیم و یک حلقه ئی اند که مسئولیت ترور احمد شاه مسعود بزرگ، داود داود، شهید صلح ربانی، کاظمی، سید خیلی مرحوم وغیره دیگران را یکایک بدوش دارند .
با احترام
داکتر سید حبیب
کابل
بنآ نه تنها باور بنده بلکه باور یک طفل افغانستان به این نیست که صالح در ترور قهرمان ملی دست داشته باشد.

>>>   روایت وحید مژده تایید میکند که کار اسامه بود.

>>>   برادر نجیب سلام
ازنظرتان معلوم میشود که مربوط حزب حکمتیار باشید.
چرا که دیرتر از خواب بیدار ۺدید. وسلام

>>>   هر قوم افغانستان دربین خود خائین دارد حسودی وبخیلی می کنداز داخل مثل موریانه میخورد وبدنه قوم را از بین می برد ودر ترور ایشان چیزی که نوشتید بجاه است.

>>>   ظاهر هویدا مرحوم اهنگی دارد.خودت گل٬...گل٬...گل٬ فرق سر تا قدمت گل.
امروزه در وطن ما ایس جمهور دزد٬ وزیر دزد٬معین دزد٬ عضو پارلمان دزد٬ریس دزد٬... دزد٬...دزد.وطن بیچاره فرق سر تا قدمش دزد.
عاقل

>>>   اگر مسعود زنده میبود شاید امروز هم عبداله ترجمان وریس دفترش میبود.

>>>   برادر در گّّپهای شما کدام منطق و دلیلی وجود ندارد. تنها با حدس و گمان قضایای ملی و بزرگ را تحریر نکنید. این کار دشمن های وطن است. از منطق سیاسی کار گیرید...

>>>   مسعود توسط دو عرب که امریکا برای این دو عرب مقداری زیادی دالر برای فا میل شا ن داده بود بهد ا مسعودرا به شها دت رسا نید وامریکا گفته بو د تا زمانیکه ما این شخص را نکشیم ما داخل افغا نستان قو ای خود را داخل کرده نمی تو انیم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است