احتمال پایان دادن به دوران مدارس مختلط در ترکیه
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۶    ۱۳۹۷/۶/۲۱ کد خبر: 154584 منبع: پرینت

مخالفین حزب حاکم بر این باورند که وزارت آموزش ملی با هموار کردن راه پایان دادن به آموزش مختلط به لاییسم، ضربه می‌ زند.

به گزارش روزنامه جمهوریت، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در ترکیه، برنامه‌ ها و استراتژی آموزشی جدیدی از سوی وزارت آموزش ملی، طراحی و در اختیار معاونین آموزشی گذاشته شده است.

بر این مبنا تغییرات جدیدی در شیوه مدیریت دبیرستان‌ های فنی و دبیرستان‌ های عادی ایجاد خواهد شد.

روزنامه جمهوریت که به عنوان مهمترین رسانه مخالف اردوغان شناخته می‌ شود، امروز تیتر و عکس صفحه نخست خود را به این موضوع اختصاص داده و با به کار بردن تیتر پایان لاییسم در آموزش ملی، به اقدامات وزیر آموزش کابینه اردوغان اعتراض کرده است.

در گزارش ویژه روزنامه جمهوریت آمده است، پایان دادن به شیوه فعالیت دبیرستان‌ های مختلط در ترکیه، یک اقدام آموزشی و فنی ساده نیست. بلکه پس زمینه‌ های ذهنی و سیاسی خاصی دارد.

مخالفین حزب عدالت و توسعه در ترکیه بر این باورند که این حزب به دنبال آن است تا رفته رفته یک حکومت اسلامی در ترکیه ایجاد کرده و به دو اصل لاییسم و کمالیسم که از اصول مهم قانون اساسی ترکیه هستند، بی اعتنا شود.

ضیا سلجوق که به تازگی از سوی رجب طیب اردوغان به عنوان وزیر آموزش ملی انتخاب و مشغول به فعالیت شده است، در طی دوران فعالیت خود در دو دهه اخیر مدیر مدارس و موسسات آموزشی غیر مختلط بوده و استراتژی جدیدی را برای نظام آموزشی ترکیه در نظر گرفته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
مدارس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است