پنج گاف جنجالی ترامپ درباره حادثه یازدهم سپتامبر
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۹    ۱۳۹۷/۶/۲۲ کد خبر: 154610 منبع: پرینت

پنج مورد از واکنش‌ ها و اظهارنظر‌های بحث‌برانگیز رییس‌جمهور آمریکا درباره حادثه یازدهم سپتامبر:

حادثه یازدهم سپتامبر به یکی از حوادث مهم در تاریخ مدرن آمریکا تبدیل شده است و به عنوان فاجعه ملی در این کشور شناخته می‌ شود. 17 سال پس از وقوع این حادثه تراژدی، بسیاری بر این باور هستند که یک نفر در این کشور در چندین مورد آشکارا نسبت به آن بی‌حرمتی کرده است. او کسی نیست جز دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا.

خبرگزاری اسپوتنیک در مطلبی به پنج مورد از واکنش‌ ها و اظهارنظرهای بحث برانگیز رییس جمهور آمریکا درباره حادثه یازدهم سپتامبر اشاره کرد.

نشان دادن ژست به دور از احترام در مراسم یادبود امسال:
روز گذشته ترامپ در حالی به مراسم یادبود حادثه یازدهم سپتامبر در پنسیلوانیا وارد شد که مشت‌ های خود را گره کرده و چانه خود را به طرز عجیبی جمع کرده بود. تصاویر او که حاکی از ژست غیرمتعارف و بدور از احترام بود، با انتقاد شدید در میان رسانه‌ های اجتماعی همراه شد و بسیاری از کاربران گفتند که در رییس جمهور نشانی از همدردی و همدلی واقعی با قربانیانیان این حادثه دیده نمی شود.

بالیدن به داشتن بلندترین ساختمان در نیویورک:
در سال 2016 اظهاراتی از ترامپ منتشر شد که مربوط به چند ساعت پس از حادثه یازدهم سپتامبر بود. در آن زمان ترامپ در پاسخ به اینکه آیا در اثر این حادثه، آسمان خراش او در وال استریت آسیب دیده است، با بی درایتی و بی ملاحظه‌گری پاسخ داد با تخریب برج‌ های دوقلوی سازمان تجارت جهانی، اکنون ساختمان وی به بلندترین ساختمان در مرکز منهتن تبدیل شده است.

دروغ ترامپ درباره دریافت کمک مالی برای بازسازی‌ های پس از این حادثه:
نیویورک دیلی نیوز در سال 2016 گزارش داد ترامپ درباره دریافت 150 هزار دالر کمک دولتی برای بازسازی‌ های پس از حادثه یازدهم سپتامبر دروغ گفته است. او در زمان انتخابات ریاست جمهوری ادعا کرده بود کمک‌ های را برای بازسازی املاک آسیب دیده‌ اش در این حادثه دریافت کرده است. یک مقام دولتی اعلام کرد که هیچ یک از املاک ترامپ در اثر این حادثه آسیب ندیدند.

کمک شخصی به قربانیان حادثه:
در جایی دیگر در سال 2016 ترامپ مدعی شد پس از این حادثه شخصا برای نجات جان بازماندگان کمک کرده است. ترامپ در آنجا مدعی شده بود: «همه در حال کمک به آواربرداری بودند، من هم آنجا بودم و اندکی کمک کردم؛ می‌ خواهم به شما بگویم که آن افراد حیرت آور بودند. آوار را کنار می‌ زدند و به دنبال پیدا کردن افراد زنده بودند.» اگرچه فیلم‌ های وجود دارد که نشان می‌ دهد ترامپ چند روز پس از این حادثه در محل حضور یافت، اما هیچ مدرکی از کمک کردن او در دست نیست.

سوء استفاده سیاسی از حادثه 11 سپتامبر:
رییس جمهور آمریکا مدت ها است که به سوء استفاده از حادثه یازدهم سپتامبر برای بدست آورن امتیازات سیاسی مظنون است. او در آگوست سال 2016 در یک سخنرانی در فلوریدا مدعی شد اگر وی رییس جمهور آمریکا بود، این تراژدی اتفاق نمی‌ افتاد.


کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است