از دندان شكن تا پير استخاره گر
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۶    ۱۳۹۷/۶/۲۲ کد خبر: 154612 منبع: پرینت

آينده سياسی، امنيتی، اقتصادی و... مردم سرزمين ما چه می شود؟ این سوالی است که بسياری در ذهن خود می كنند.

طوفان ها وقتی حركت می كنند مسيرشان مشخص است؛ كدام شهر و دهكده را مي خواهند از بين ببرند و به ندرت تغيیر مسير مي دهند. مسير سرنوشت و آينده ملت ما با طوفاني اينک آغاز شده است مشخص است نيازي نيست زياد به مغزمان فشار بياوريم که چه خواهد شد، سرنوشت ما در دست كساني است که خواهند فروخت.

مصاحبه استاد دندان شكن، از داكتر دندان كش با طلوع نيوز را به دقت ببينيد که در آن چه گفت. تمجيد عبدالله و امرالله صالح را از اتمر ببينيد جمع شدن بسم الله، قانوني، اسماعيل خان و... را زير "قره قلي" كرزي و جلسه اخير پير استخاره گر را ببينيد.

مسعود چه زيبا فرمود: هميشه قبل سخن گفتن و حركت كردن مشخص كنيم خواسته مان چيست؟
اگر خواسته ما استمرار اين سيستم طالبانيسم و ملایيسم است كه هجده سال است بر سرنوشت ما حاكميت مي كند نيازي نيست شور شوق براي بدست آوردن آن را داشته باشيم. كرزي است که برادران طالبان خود و مجاهدان ما را دور خود جمع مي كند و به استمرار پادشاهي شوونيسم و پشتونيسم ادامه مي دهد.

اگر قرار بر اين است که ما براي تغیير وضعيت موجود و پيشگيري از قتل و كشتار مردم از وردود تروريست هاي بيشتر به شمال، از داخل شدن انتحاري ها به شهر و در مجموع براي آزادي اعتقاد داريم بايد در مقابل اين طوفان هاي مهلک مسيرمان را براي نجات خود تغيیر دهيم. اين پيرمردان فراموشكار را كه هجده سال است براي معاون شدن و وزير شدن پيش كرزي صف مي بندند كنار بزنيم.

براي آزادي اول باورهاي آلوده به بردگي را بايد تغيیر داد بعد كهنسالان و بردگان كرزي را از بدنه جامعه زدود آنگاه فرش تغيیرات هموار خواهد شد، ديگر نيازي به استاد دندان كش و پير استخاره گر نيست.

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عطامحمد نور
عبدالله
کرزی
نظرات بینندگان:

>>>   گاو پیر کنجاره خواب میبیند

>>>   گل خان امیری: این نقل قولی را که از نام مسعود اورده اید( هميشه قبل سخن گفتن و حركت كردن مشخص كنيم خواسته مان چيست؟) در کدام کتاب و یا چزوه ای از مسعود خوانده اید؟
نمیدانم نقل قول نمودن از ادم نیمچه بیسوادی چون مسعود چه می خواهید؟
شعیب

>>>   آقای شعیب!
مسعود نه بیسواد بود ونه نادانسته به مسیری حرکت میکرد.این موفقیت مسعود بود که همیشه قبل از حرکت مسیرش را وقبل از گرفتن مجلس اهدافش را وقبل از صحبت کردن مقصدش را مشخص میکردندوبرمبنای آن به پیش میرفتند چیزیکه عیان است حاجت به بیان نیست کورکورانه نظراندازی نکنید.
سروری

>>>   پس مسعود قبل از حرکت به سوی کابل برنامه ی ویرانی اش را چیده بود.

>>>   آقایان سروری وگل امیر !
صحبت تا عمل نمودن از زمین تاآسمان تفاوت است وهیچ کس نمیگوید که دوغ من ترش است ویا همیشه سنگ صداقت ، تقوا ، ایمان داری ،وطن دوستی ومردم دوستی وغیره ... را برسینه میزنند ویا زده اند صفحات تاریخ تارا ورق بزنید هیچ یک از افراد واشخاص را نه یابیدکه گفته باشد من خدمت نمیکنم ویا برضد وطن ومردم خود هستم مسعود هم از جمله همین اشخاص وافراد بودهیچ وقت نه گفته بود که من بر ضد مردم ووطنم می باشمویا من جاسوس فلان دستگاه استخبارات خارجی میباشم اما برعکس گفتار وکردار آن از زمین تاآسمان تفاوت داشت چه جنایت وخود خواهی وخود کامه گی نبود که نکرد شهر کابل به اثر همن خود خواهی ها وجاه طلبی های او با دیگر رهبران فاسد چون مزاری ، گلبدین ، دوستم بد اخلاق ونمک هرام وغیره .. بخاک وخون کشانیده شد وهزاران انسان بیگناه قربانی خود خواهی های شیطانی این وحشی گرگ زاده گردید
ذد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است