تیراندازی در کالیفرنیا با 6 کشته
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۵    ۱۳۹۷/۶/۲۲ کد خبر: 154617 منبع: پرینت

آمریکا بار دیگر صحنه تیراندازی خونین دیگری بود و این بار در کالیفرنیا 6 نفر با شلیک گلوله کشته شدند.

به گزارش رویترز، در حادثه تیراندازی که در جنوب کالیفرنیا رخ داد 6 نفر از جمله فرد تیرانداز کشته شدند.

فرد تیرانداز در این حادثه همچنین به همسر خود شلیک کرده است.

در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه ها سبب شده تا اغلب مردم سلاح گرم در اختیار داشته باشند به همین دلیل آمار قتل در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالا است.

در این میان اقدام برخی از نمایندگان کنگره و کاخ سفید برای ایجاد محدودیت در زمینه فروش سلاح راه به جایی نبرده و ارتباط گسترده لابی سلاح در آمریکا با اعضای با نفوذ کنگره سبب شده تا فروش سلاح در آمریکا بدون هیچ مشکلی ادامه داشته باشد.

این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوری که تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا، هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند. همچنین بنابر آمار ارایه شده از سوی موسسه «هر شهر برای امنیت سلاح» (Everytown for Gun Safety)، روزانه به طور متوسط 96 آمریکایی در حوادث تیراندازی کشته می شوند که برای هر فردی که به ضرب گلوله کشته می شود، بیش از دو نفر دیگر نیز مجروح گزارش شده که از این تعداد حدود هفت نفر کودک و نوجوان هستند که قربانی این حوادث شده اند.

در همین رابطه در سال 2016 «اریک هولدر» وزیر دادگستری وقت آمریکا، در مراسم سالانه روسای پولیس آمریکا اعلام کرد: میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تاکنون در مقایسه با سال های 2000 تا 2008 سه برابر شده است.

این آمار از سوی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است. این وزارتخانه در 10 سال گذشته 50 هزار افسر، هفت هزار فرمانده ویژه صحنه های جرم و بیش از سه هزار افسر محلی و ایالتی را برای مقابله با جرم و جنایت به ویژه مقابله با تیراندازی آموزش داده، اما با این وجود تیراندازی به سوی مردم در آمریکا همچنان ادامه دارد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کالیفرنیا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است