آخرين ميخ ها بر تابوت تيم تداوم قبيله گرايى
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۲    ۱۳۹۷/۶/۲۲ کد خبر: 154622 منبع: پرینت

سرانجام مجددى، كرزى، اتمر، حاجى دين محمد، سباوون، جرئت، كريم خليلى، سيد منصور نادرى، زلمى رسول، رنگين دادفراسپنتا، عبدالهادى ارغنديوال، سيدحامدگيلانى، انوارالحق احدى، صادق مدبر، قطب الدين هلال و مصطفى ظاهر كه برخى از آنها از حاميان پر و پا قرص غنى احمدزى بودند او را رها كردند و به صف احزاب و جريانات مخالف ارگ پيوستند.

حالا همه يكصدا و همدست مانع مهندسى انتخابات و مخالف تداوم حكومت ديكتاتور حقير و بى ريشه اند. غنى هم از چشم حاميان خارجى اش افتاده و هم متحدين داخلى اش را از دست داده است. اتمر با اشاره بيرون در تضعيف غنى اقدام نمود و بدون شک يكى از كانديدان بعدى رياست جمهورى است مجددى كه روزى پشتوانه ى معنوى اشرف غنى بود و بر اساس الهامات و اشارات غيبى از او پشتيبانى مى نمود لابد نتيجه استخاره اخيرش مخالفت با غنى را پاسخ داده است.

همه ى اين ایتلاف ها و اختلاف هاى سياسى ما را به اينجا مى رساند كه بازيگران وابسته و فرصت طلب صحنه سياسى افغانستان به هيچ اصل و ضابطه اى متعهد نيستند و صرفا به منافع مقطعى و زودگذر خود و اربابان خارجى شان مى انديشند.

محمدعارف منصوری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قبیله گرایی
مخالفان غنی
اختلاف سیاسی
نظرات بینندگان:

>>>   این تیم مانند سلاطه است از جاسوس پاکستان گرفته تا دزدهای شاخدار وافراد بی کفایتی مانند مُکبل ، وغاصبانی مانند دین ممد ، این تیم بجز فساد بجز ناکامی هیچ دست آوردی برای اوغانستان داشته نمیتواند

>>>   با رفتن جنایت کاران، وطن فروشان، غاصبین و مزدورانی چون مجددى، كرزى، اتمر، حاجى دين محمد، سباوون، جرئت، كريم خليلى، سيد منصور نادرى، زلمى رسول، رنگين دادفراسپنتا، عبدالهادى ارغنديوال، سيدحامدگيلانى، انورالحق احدى، صادق مدبر، قطب الدين هلال ... از غنی و مخالفت شان باغنی احتمال اینکه در اذهان مردم غنی به یک شخصیت ملی و مردمی مبدل گر گردد بعید نه خواهد بود
شعیب

>>>   کسانی که در دولت هستند،دولتی هستند واز دولت تعریف و تمجید میکنند.
اما زمانی که از دولت برکنار شدند،عاجل در صف مخالفین دولت قرار میگیرند و شروع به بد گویی و غیبت دولت میکنند و با دیگر منتقدان دولت یکجا میشوند و در جشنواره روز شهدای احمد شاه مسعود و ربانی ث دیگران اشتراک میکنند.
یعنی مرده ها و متقاعدین و برطرف شده گان در یک صف قرار میگیرند.
حالا چهار صد جنرال ث صاحب منصب متقاعد نیز بر آنها علاوه میشود.
آیا شما در چهار سال گذشته کدام وقت شاهد بودید که حنیف اتمر در روز شهادت احمد شاه مسعود اشتراک کرده باشد؟
کرزی خو فقط هرسال پشت همو شعر خلیلی را گرفته که افغانستان دو احمد شاه دارد،یکی امپراطور بزرگ و یا به عبارت دیگر داکو بزرگ احمد شاه درانی که هفت مرتبه به هند حمله کرد و چور و چپاول کرد و قتل و غارت کرد و هندوستان تمام دنیا نبود که او امپراطور جهانی باشد و بکی دیگر هم احمدشاه مسعود سپاهی.
از قبیله خودش را امپراطور مینامد و از قبیله تاجکان را سپاهی.
سیاف خو حالا خود را نگهبان فامیل ربانی در کابل اعلان کرد که وقتی که او له پوهنتون برای درس میرفت،او برادر زاده خود را برای نگهبانی از خانم او به خانه او میفرستاد.
داکتر عبدالله خو منتظر ختم دوره دوم ریاست جمهوری اشرف غنی است تا خودش رییس جمهور شود،از همین خاطر پشتو خود را قوی میکند،تا مردم فکر نکنند که او تنها از شورای نظار است.
هرکس را که ببینی یا کتره و کنایه میگویند و یا برای مقصد خود دلبری میکنند.

>>>   ساده اندیشی نکنید!این یک مانوری دیگری انتخاباتی است و غنی پیش مرگه فاشیست های تمام خواهی بود تا با یکه تازی هایش منفور ملت گردید و بعد میدان برای اتمر و غیره فاشیست ها بخوبی هموار شود تا دیگر اقوام باخشنودی یکی دیگر را انتخاب کند ولی در آخر همان آش و همان کاسه.

>>>   محترممحمد عارف منصوری این جملۀ اخیر تان محتوی یک کتاب را بیان می کند.
"همه ى اين ایتلاف ها و اختلاف هاى سياسى ما را به اينجا مى رساند كه بازيگران وابسته و فرصت طلب صحنه سياسى افغانستان به هيچ اصل و ضابطه اى متعهد نيستند و صرفا به منافع مقطعى و زودگذر خود و اربابان خارجى شان مى انديشند."

>>>   تیلم قبیلوی و فاشیست کوچی پکتیاوال در حال باختن تمام قدرت خود است و به زودی از حکومت خلع می شود

>>>   تا بحال که یک جا بودند به مردم چه مفاد رساند که بعد ازاین نقصان برساند ازغنی گرفته تا پاین ترین شخص در ارگ برای مردم جز ضرر مفاد ندارد مردم از تمام این ها خسته شده بجز کسانی که در دیگ و کاسه خیانت شان شریک است....

>>>   کوچی پکتیاوال هیچ وقت فرهنگ و درایت یک حکومتداری سالم و مدنی را نداشتند و ندارند.

>>>   کوچی پکتیاوال هیچ وقت فرهنگ و درایت یک حکومتداری سالم و مدنی را نداشتند و ندارند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است